Лавров запевняє, що Путін підписав указ "з гуманітарних міркувань"

Субота, 18 лютого 2017, 19:58

Указ президента РФ Володимира Путіна про визнання документів жителів ОРДЛО підписаний виключно в гуманітарних цілях, заявив глава МЗС РФ Сергій Лавров.

"Суто з гуманітарних міркувань, на той період, поки не будуть повністю виконані Мінські домовленості, поки не врегулюється все, що потрібно врегулювати відповідно до мінського "Комплексу заходів", указом президента дозволено приймати ті посвідчення особи, які є у жителів Донбасу, Донецька і Луганська, для того щоб вони могли і до Росії потрапляти легітимно, і потім переміщатися на залізничному, авіаційному транспорті по Російській Федерації", - сказав Лавров журналістам у Мюнхені, передає "Інтерфакс".

Разом з тим міністр заявив, що відповідний указ не обговорювався на зустрічі в "нормандському форматі" в суботу в Мюнхені.

"Я не думаю, що хтось вбачає в цьому якусь зміну позиції (Росії щодо статусу самопроголошених "ДНР" та "ЛНР")", - сказав Лавров.

Глава МЗС РФ також заявив про відсутність прогресу щодо реалізації домовленостей лідерів країн "Нормандської четвірки".

""Нормандская четвірка" розглянула хід виконання домовленостей, яких досягли президенти Росії, Франції, України та канцлер Німеччини в листопаді в Берліні. Нам були дані відповідні доручення і по створенню зон безпеки, поступового послідовного нарощування таких зон на лінії зіткнення, і щодо безумовного відведення важких озброєнь, як це давно треба було зробити, по налагодженню цілодобового моніторингу місією ОБСЄ і в зонах безпеки на лінії зіткнення, і в тих місцях, де складуються важкі озброєння", - сказав Лавров.

"Ми сьогодні відзначили, що, на жаль, великих результатів на цих напрямках прийнятих рішень в Берліні досягнуто не було", - зазначив міністр.

Як відомо, 18 лютого сайт Кремля оприлюднив указ за підписом президента РФ про визнання на території Російської Федерації документів, які видані громадянам України та особам без громадянства, які постійно проживають на територіях Луганської та Донецької областей, окупованих проросійськими бойовиками.

Секретар РНБОУ Олександр Турчинов заявив, що підписанням даного указу президент РФ Володимир Путін юридично визнав квазідержавні терористичні угруповання і вийшов з "Мінського процесу".

Президент України Петро Порошенко назвав підписання Путіним указу "черговим доказом російської окупації і порушення норм міжнародного права".

Разом з тим, глава терористичної організації "ЛНР" Ігор Плотницький назвав указ президента РФ доказом того, що "республіка відбулася як держава".powered by lun.ua