Росія офіційно визнала документи, видані бойовиками ОРДЛО

Субота, 18 лютого 2017, 15:19
Росія офіційно визнала документи, видані бойовиками ОРДЛО

Президент РФ Володимир Путін підписав указ про визнання на території Російської Федерації документів, які видані громадянам України та особам без громадянства, які постійно проживають на територіях Луганської та Донецької областей, окупованих проросійськими бойовиками.

Відповідний документ поширила 18 лютого прес-служба Кремля. 

Згідно з указом Путіна, рішення ухвалено "з метою захисту прав і свобод людини і громадянина, керуючись загальновизнаними принципами і нормами міжнародного гуманітарного права".

"Тимчасово, на період до політичного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей України на підставі Мінських угод в РФ визнаються дійсними документи, що засвідчують особу, документи про освіту та (або) про кваліфікацію, свідоцтва про народження, укладення (розірвання ) шлюбу, зміну імені, про смерть, свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів, реєстраційні знаки транспортних засобів, видані відповідними органами (організаціями), фактично діючими на територіях зазначених районів, громадянам України та особам без громадянства, які постійно проживають на цих територіях", - йдеться у документі. 

Згідно з указом, громадяни України та особи без громадянства, які постійно проживають на територіях ОРДЛО, зможуть в'їжджати до Росії без оформлення віз на підставі документів, щшо засвідчують особу, виданих "владою", яка діє на цих територіях. 

Указ набуває чинності з дати підписання.

Раніше РБК повідомляв, що в Росії фактично визнаються паспорти мешканців самопроголошених "ДНР" і "ЛНР", власники таких документів можуть користуватися послугами російських залізниць, авіакомпаній і готелів. 

Коментуючи це повідомлення, прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявляв, що Росія офіційно не визнавала паспорти осіб, які проживають на території невизнаних республік Донбасу.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування