СБУ: Рубан їхав до окупантів із забороненими спецзасобами і не для обміну

Вівторок, 28 лютого 2017, 11:47

Керівник Центру визволення полонених "Офіцерський корпус" Володимир Рубан був затриманий 27 лютого на КП "Мар'їнка" із забороненими спецзасобами, до того ж викликає сумніви мета його поїздки.

Про це в коментарі Українській правді повідомив радник голови СБУ Юрій Тандіт.

"Мигалку вилучили, ще вилучили певні спецзасоби, які заборонені до переміщення", - сказав він, однак відмовився назвати інші спецзасоби, пославшись на секретність даних.

При цьому радник голови СБУ спростував поширену раніше в ЗМІ інформацію про те, що Рубан нібито намагався застосувати ці засоби проти правоохоронців.

"Ну як він міг застосувати мигалку?" – поставив він риторичне питання.

Крім того, Тандіт розповів, що керівник Центру визволення полонених їхав на окуповану територію не для обміну заручниками, про що він заявляв раніше. Причина, за словами представника СБУ, в тому, що Рубан не віз через лінію зіткнення полонених бойовиків, яких можна міняти.

"Щоб когось обмінювати, треба когось завозити", - підкреслив він.

Більше того, заявив Тандіт, Рубана в цьому випадку використовували як простого водія.

Як повідомлялося, 27 лютого Рубана не пропустили через КПВВ "Мар'їнка" в Донецьк. Він заявив, що через це зірвався обмін полоненими.

Раніше Служба безпеки України скасувала дозвіл Рубана на перетин лінії зіткнення.

У свою чергу прес-служба Державної прикордонної служби України повідомила, що у відношенні Рубана складено адміністративний протокол за ст. 202 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення прикордонного режиму або режиму в пунктах пропуску через державний кордон).

Сам Рубан розцінює скасування СБУ йому дозволу на перетин лінії зіткнення свого роду помстою з боку спецслужби.

Євген Кізілов, УПpowered by lun.ua