Парубій вимагає від "Опоблоку" виступати в Раді українською мовою

Середа, 8 лютого 2017, 10:52

Голова Верховної Ради Андрій Парубій закликав представницю "Опозиційного блоку" Наталію Королевську та всіх депутатів виступати з трибуни парламенту українською мовою.

Спершу, надаючи слово Королевській, Парубій попросив її говорити по темі законопроекту, який стосувався пенсій.

Королевська почала виступ російською мовою – і спікер попросив її говорити українською, адже Верховна Рада – орган державної влади.

Вона продовжила українською – і закликала застосовувати цей підхід до всіх депутатів. Зала підтримала відповідну пропозицію Парубія.

Однак згодом, уже під час обговорення іншого законопроекту, член "Опоблоку" Олександр Долженков знову заговорив російською мовою і наполягав, що виступати з трибуни можна будь-якою мовою.

Але спікер знову закликав говорити державною мовою і не створювати конфліктних ситуацій.

"Не робіть конфлікту там, де його нема. Є єдина державна мова в Україні – це українська", – сказав Парубій.

Він зазначив, що в жодному парламенті європейських країн неможливо було б виступати мовою іншої держави депутату цієї країни.

"Хочете переклад – запишіться… Але не провокуйте конфлікт і протистояння", – закликав голова Верховної Ради.

Згодом Парубій попросив вимкнути мікрофон представника "Опозиційного блоку" Сергія Матвієнкова, який заявив про "мовні спекуляції".

"Наголошую, що отримав звернення стосовно мововедення. Чітко зазначено: засідання Верховної Ради України, її комітетів і комісій ведуться державною мовою. Промовець може виступати іншою мовою, якщо переклад його виступу на державну мову забезпечує апарат ВР", – сказав спікер.

"Станом на зараз немає механізму забезпечувати такий переклад. Ми порадимося, як у таких ситуаціях діяти. Будемо думати, як працювати", – додав Парубій.

Олена Рощенко, Валентина Романенко, УП  

 

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування