Холодницький: З Адміністрації президента прохання не надходили

3979 переглядів
П'ятниця, 10 березня 2017, 12:32

Керівник Спеціальної антикорупційної прокуратури Назар Холодницький стверджує, що САП – повністю незалежне відомство, на яке не здійснюється вплив ззовні.

Про це він заявив в інтерв'ю газеті "Факти", оприлюдненому 10 березня.

"Можу твердо заявити, що за цей рік не було жодного дзвінка ні з Адміністрації президента, ні з Верховної Ради, ні з Кабміну з проханням або вимогою не чіпати того чи іншого персонажа", – сказав він.

"Але ж ми розслідуємо гучні справи. Той же Михайло Охендовський, той же Насіров, той же Онищенко", – додав прокурор.

Холодницький підкреслив, що вимагає від підлеглих прокурорів і детективів НАБУ "в першу чергу, щоб вони ловили велику рибу на сучасні прилади з GPS, а не на звичайну дитячу вудку".

"Від доказової бази безпосередньо залежить, піду я з такою дитячою вудкою або з нормальними приладами на цю велику рибу. Щоб зібрати залізну доказову базу, потрібен час і потрібно дуже багато працювати", – говорить прокурор.

"САП і НАБУ створені не для того, щоб ловити злодюжок, які цуплять ковбасу в супермаркеті, а для тієї великої риби, яку, як ви самі бачили, захищають десять адвокатів (мова йде про захист Насірова –ред.)", – зазначив також керівник САП.

Щодо співпраці з Національним антикорупційним бюро, Холодницький визнав, між САП і НАБУ виникають "дискусії в правовій сфері, але не конфлікти".

"Човен один, але я не хочу, щоб він став "Титаніком". Абсолютно впевнений, що ми одна команда. Але деякі активісти для власної популярності, намагаються всім розповісти, хто з нас добрий, а хто поганий. Вони забувають про одну річ: жодного затримання, жодної справи, яка вже потрапила до суду, не було б без спецпрокуратури. Жодної", – сказав прокурор.

"... дискутуємо з НАБУ про нюанси доказової бази, адже йти в суд, ґрунтуючись на домислах, неперевірених фактах і "лайках" у "Фейсбуці", – це службова недбалість. Ні я, ні мої прокурори цього не допустять. Як би не кричали в соцмережах, як би не обливали нас брудом у деяких ЗМІ", – заявив він.

За словами Холодницького, до суду вже пішли більше 50 справ. Щодо судової перспективи цих справ, антикорупційний прокурор зазначив наступне:

"Розумієте, у нас інших судів немає. Саме тому ми просимо створити в країні антикорупційний суд, а поки працюємо з тими судами, які є".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

powered by lun.ua