САП після відставки Холодницького фактично очолює Венедіктова - Ситник

Середа, 24 лютого 2021, 16:57

Очільник Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що генпрокурорка Ірина Венедіктова фактично очолює Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру з вересня 2020 року – після того, як керівник САП Назар Холодницький подав у відставку.

Джерело: Ситник в інтерв’ю "Цензор.нет"

Пряма мова Ситника: "У серпні 2020 року керівник САП Холодницький подав у відставку і, починаючи з вересня 2020 року, керівником САП фактично є Генеральний прокурор".

Деталі: За словами Ситника, така ситуація становить величезну проблему, тому що за відсутності постійного керівника САП деякі ключові гарантії незалежності САП від генеральних прокурорів не працюють - виключно через те, що в.о. керівника САП не має того обсягу повноважень, які має керівник САП. Це стосується формування груп прокурорів у кримінальних провадженнях НАБУ. 

На думку Ситника, якби був керівник САП, не сталося б нічної зміни генеральним прокурором групи прокурорів у справі заступника керівника Офісу президента Олега Татарова.

Зазначається, що конкурс на посаду керівника САП може тривати щонайменше до червня 2021-го.

Передісторія:

  • Антикорупційну прокуратуру створили у 2015 році. Тоді ж за результатами конкурсу призначили першого керівника САП Назара Холодницького. 
  • У 2020-ому генпрокурорка Ірина Венедіктова звинуватила керівництво й прокурорів САП у неналежному виконанні службових обов‘язків. Зокрема, Венедіктова згадала провальну справу щодо нинішнього нардепа "ОПЗЖ" Рената Кузьміна, що стосується самовільного захоплення земельної ділянки в Пущі Водиці ще у 2009 році, провадження щодо розкрадання коштів на виконанні державного оборонного замовлення, справу щодо народного депутата Ярослава Дубневича, якого з жовтня 2019 року підозрюють у заволодінні 93 мільйонами гривень "Укрзалізниці" та інші справи щодо топ-посадовців.
  • У серпні керівник САП Назар Холодницький написав заяву про звільнення. Відтоді виконувати обов'язки керівника САП став Максим Грищук. 
  • На посаду керівника САП претендують 127 кандидатів.