Після заяви про "екстремістів" у Білорусі почали хапати людей

Середа, 22 березня 2017, 15:14

У Білорусі проходять затримання після заяви президента Олександра Лукашенка про "табори бойовиків" десь у лісах "між Бобруйськом і Осиповичами".

Про це повідомляє 22 березня "Белорусский партизан".

За табір бойовиків видають легальний бобруйський військово-патріотичний клуб "Патріот".

Серед затриманих – на даний момент відомо про арешт 11 осіб – колишні члени патріотичної організації "Білий легіон", яка існувала в 1990-і і припинила свою активну діяльність ще на початку 2000-х.

У 2008 році, коли стався вибух на стелі "Мінськ-місто-герой", багато екс-активістів "Білого легіону" пройшли через 10-денні затримання, як підозрювані. У підсумку справа проти "Білого легіону" розвалилася. Зараз хтось знову намагається витягнути з шафи скелет – організацію, яка давно не існує, відзначає видання "Наша Ніва".

Були затримані один з лідерів колишнього "Білого легіону" Мирослав Лозовський, бобруйський мандрівник-екстремал Андрій Дундуков (його затримали на кордоні з Україною), а також ще два колишніх "легіонівця" – співробітники силових відомств.

Серед затриманих також опинився книгорозповсюджувач Алесь Євдахо.

Як повідомляє білоруська служба "Радіо Свобода", люди в цивільному схопили його прямо на вулиці і запхали в мікроавтобус.

Відзначається, що КДБ та інші силові структури Білорусі поки мовчать про кількість затриманих, а також про пред'явлені звинувачення.

Разом з тим в Білорусі йдуть затримання і суди учасників "маршів недармоїдів". Покарання за марші торкнулися майже 250 осіб, з них понад 80 осіб проведуть День Волі за гратами, зазначає "Радіо Свобода".

На думку експертів, влада Білорусі намагається залякати населення перед традиційною акцією до Дня Волі 25 березня.

Як відомо, 21 березня президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про затримання декількох десятків бойовиків, які готували провокації зі зброєю.

За словами Лукашенка, диверсанти "тренувалися в таборах зі зброєю, в тому числі – в Україні".

 
СБУ вже звернулася до білоруських колег за роз'ясненням,що мав на увазі президент Лукашенко, говорячи про затримання бойовиків з таборів в Україні.

Раніше Ігор Ілляш в своїй статті для ZN.UA писав, що зіткнувшись з відносно масштабними протестами проти "декрету про дармоїдство", президент Білорусі Олександр Лукашенко почав активно грати на страхах білорусів перед повторенням в країні "трагічного сценарію "Майдану"" і ризиком розв'язання війни.

powered by lun.ua