РосЗМІ: Продаж "Сбербанку" в Україні зірвалася через "Roshen"

П'ятниця, 24 березня 2017, 09:35

Угода з продажу українських структур "Сбербанку" в останній момент зірвалася, бо українська сторона спробувала пов’язати її з продажем Липецької кондитерській фабрики "Roshen".

Про провал угоди з продажу українського "Сбербанку" російському виданню "Коммерсант" розповіли два джерела.

За словами одного з них, переговори активізувалися в грудні, після того як з української сторони до них приєдналися керуючий директор ICU Макар Пасенюк і бізнесмен Ігор Воронов. ICU – консультант Roshen із купівлі й продажу активів.

За словами двох інших джерел, основний претендент на український "Сбербанк" – президент групи DCH і колишній співвласник Укрсиббанку Олександр Ярославський. Інформація про його інтерес до "Сбербанку" з'явилася ще в травні 2016 року, переговори велися зі змінним успіхом.

За словами джерела, сторони були близькі до досягнення домовленостей двічі, але спочатку "Сбербанк" зажадав поручництва Ярославського, на що той не погодився, а потім "у справу втрутилася велика політика".

Наприкінці січня Пасенюк запропонував зробити частиною угоди "понятійну угоду, яка також включала б продаж липецької фабрики "Roshen", каже джерело "Ъ".

Угоду з продажу українського "Сбербанку", за даними джерел газети, заблокували на президентському рівні.

"Початково" було запропоновано $680 млн, але після озвученої вартості ЛКФ у $250 млн при реальній не більш $120-140 млн переговори втратили будь-який сенс для російської сторони", – зазначив один із них.

Результатом, на його думку, стало оголошення 20 січня "Roshen" про зупинку виробництва Липецької фабрики і про плани з консервації об'єктів із квітня.

У "Сбербанку" відмовилися від коментарів. Зв'язатися з Ярославським газеті не вдалося.

За словами співрозмовників "Ъ", він зберігає інтерес і "очікує в нових умовах пропозицій від продавця".

"Розвал угоди щодо ЛКФ зіграв роль каталізатора для введення українською владою санкцій щодо російських держбанків", – вважає джерело видання.

16 березня влада України оголосила санкції на рік у відношенні 5 структур російських держбанків: "Сбербанку" і його VS Bank, ВТБ, БМ-банку ("внучка" ВТБ) і Промінвестбанку. Їм заборонено виводити капітал за межі України на користь пов'язаних із ними осіб.

За даними видання, переговори щодо українських "дочок" ВТБ останнім часом вів також Пасенюк. Група ВТБ прагнула отримати за ВТБ (Україна) близько $200 млн, але зараз за актив дають лише близько $50 млн. Цікавилися "різні претенденти, але далеко справа не зайшла".

БМ-банк група ВТБ продає нібито окремо, результати поки невідомі.

ВЭБом нібито цікавляться 2-3 покупці, у тому числі угорський банк OTP, За інформацією джерел "Ъ", серед зацікавлених – голова федерації боксу Київської області Сергій Тронь і бізнесмен Валерій Хорошковський.

У НБУ газеті сказали, що переговори про продаж російських банків тривають, але офіційних документів на придбання щодо жодного не надходило.

powered by lun.ua