Порошенку порадили, як залагодити скандал із законом про е-декларування

П'ятниця, 24 березня 2017, 14:02

Народний депутат від БПП Мустафа Найєм запропонував президентові Петру Порошенку варіант, як виправити ситуацію з ухваленим 23 березня законом про зміни до електронного декларування.

Про це він заявив з трибуни парламенту в п'ятницю.

"Ми пропонуємо президенту підписати, можливо, цей законопроект, але внести негайно в нього зміни, що скасує ці поправки, і щоб ми мали можливість проголосувати тут, в залі, разом з БПП, НФ, РП, "Самопоміччю" і "Батьківщиною". Але все залежить зараз від президента. Він має це зробити вже на цьому тижні", - сказав Найєм.

За словами депутата, якщо Порошенко підпише цей закон у нинішньому вигляді, він "оголосить війну всьому громадянському суспільству".

Найєм нагадав, що за законопроект, який вимагає е-декларації не тільки від топ-чиновників, я й від громадянського суспільства, голосували депутати з фракцій "Блок Петра Порошенка", "Народний фронт" та "Опозиційний блок".

Як повідомлялося, у четвер, 23 березня, Рада ухвалила законопроект №6172, яким звільнила військовослужбовців-контрактників та мобілізованих бійців від обов'язку заповнювати електронні декларації.

Однак частина депутатів виступила проти закону і спробувала скасувати його. За словами голови антикорупційного комітету Ради Єгора Соболєва, під час ухвалення змін до е-декларування в закон з голосу було внесено багато правок, які зробили норму суперечливою. Зокрема, зазначив він, закон зобов'язує подавати електронні декларації не тільки чиновників, а й громадські організації і усіх, хто пов'язаний з ними.

24 березня парламент поставив на голосування постанову про скасування суперечливого закону, але відповідне рішення не набрало достатньої кількості голосів.

Посольства Великої Британії та США вже заявили, що цей закон - "серйозний крок назад" для України.

Євген Кізілов, УП