Ситник готовий судити Онищенка заочно, але вірить, що його видадуть

Середа, 29 березня 2017, 09:29

Голова НАБУ Артем Ситник не виключає заочного засудження депутат Олександра Онищенка, але сподівається на його екстрадицію.

Про це Ситник заявив в інтерв'ю ГромадськомуТБ, відповідаючи на питання про можливість заочного засудження Онищенка.

"Це питання більше до прокуратури. Звичайно, ми з Холодницьким (головою Спеціалізованої антикорупційної прокуратури – ред.) обговорювали як варіант розвитку подій відносно Онищенка саме заочне засудження", - сказав він.

"Але ми все ж сподіваємося, що буде відповідне затримання і екстрадиція", - наголосив він.

"Адже, якщо він потім з’явиться на території України, то вся справа починається заново — це в разі застосування процедури заочного засудження. Не хотілося б двічі ходити по одному й тому ж колу", - додав Ситник.

Він також заявив, що та схема, за якою, за твердженням НАБУ, працювали компанії Онищенка, вже зруйнована.

"Якщо ми говоримо саме про цю газову схему, то вона зараз ліквідована: ліквідовані спільні підприємства через рішення суду, тому зараз цієї схеми, фактично, не існує", - заявив він.

"Притягнуті до відповідальності працівники "Укргазвидобування", члени групи, які займалися реалізацією цієї схеми, службові особи Державної фіскальної служби. І сама схема через суд ліквідована", - пояснив Ситник.

На уточнююче питання про те, скільки зараз підозрюваних у "газовій справі", він відповів, що більше десяти.

Як відомо, нардеп Онищенко підозрюється в організації схеми з розкрадання коштів при видобутку і продажу природного газу в рамках договорів про спільну діяльність з ПАТ "Укргазвидобування", в результаті якої державі було завдано збитків на суму близько 3 млрд грн.

У липні 2016-го Онищенко виїхав з України після того, як Верховна Рада дала згоду на притягнення його до відповідальності, затримання і арешт.

Онищенка оголосили у національний розшук. Однак він не визнає своєї провини.

Нардеп заявив, що у нього є компромат на Порошенка, і він нібито передав його США. У ЗМІ Онищенко опублікував записи, як він стверджує, з нардепом Олесем Довгим і Миколою Мартиненком.powered by lun.ua