Одеська міськрада скасувала декомунізацію вулиць, проведену Саакашвілі

23033 перегляди
Середа, 26 квітня 2017, 16:03

Одеська міськрада затвердила назви одної тисячі п'ятсот тридцять одного топоніма (вулиць, провулків, проспектів тощо) українською та російською мовами, повернувши назви частині вулиць, які перейменував екс-губернатор Одещини Міхеїл Саакашвілі.

Таке рішення у середу прийняли на засіданні міськрада, передає "Інтерфакс-Україна".

Вказується, що на розгляд депутатів дане питання вніс один з найближчих соратників мера Одеси Геннадія Труханова, глава промерської фракції Олег Бриндак.

Після обговорення питання, рішення підтримали 46 депутатів.

В рамках даного рішення депутати імплементували рішення історико-топонімічної комісії міськради про зміну назв частини вулиць, які своїм рішенням перейменував Саакашвілі в травні 2016 року.

Зокрема в Одесу "повернулися" вулиці 25-ї Чапаєвської дивізії, вулиця і провулок Бабушкіна, вулиці Гайдара, Бєлінського, Бадаєва, Терешкової, проспект Маршала Жукова і т.д.

Разом з тим, вул. Карла Лібкнехта стала вул. Небесної сотні, а провулок К.Лібкнехта - провулком Героїв Крут, дев'ять Чапаєвських провулків – Старокозачими провулками і т.д.

Як відомо, відповідно до закону про декомунізацію Саакашвілі своїм розпорядженням раніше надав нові назви приблизно трьомстам вулицям, проспектами та провулкам Одеси і населених пунктів Одеської області.

Тоді в Одесі "зникли" вулиці Дніпропетровська дорога, Героїв Сталінграда, проспект Маршала Жукова, вул.Чапаєва, десять Чапаєвських провулків і десятки інших.

Замість них з'явилися вулиці Героїв Крут, Івана і Юрія Липи, Семена Палія, вул.Бернардацці, проспект Небесної сотні, вул. Івана Мазепи, вул. Романа Шухевича та інші.

Такі дії Саакашвілі викликали неоднозначну реакцію з боку одеситів, а також депутатів міськради.

Після цього міськрада вирішила повторно перейменувати вулиці, а історико-топонімічна комісія Одеської міськради запропонувала на розгляд городян інші назви.

Однак провести громадські слухання з цього питання не вдалося через протидію активістів ряду правих організацій.

У підсумку Одеська міськрада розмістила на своєму сайті опитування щодо перейменування вулиць, в якому взяли участь близько 5000 одеситів, 75% опитаних висловилися за збереження назв вулиць, які вони носили до травня 2016 року.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua