Кримчанин в російській в'язниці оголосив голодування

1303 перегляди
Вівторок, 4 квітня 2017, 14:55

Кримчанин Руслан Зейтуллаєв, якого судять в Ростові-на-Дону повторно у справі Хізб ут-Тахрір, оголосив безстрокове голодування.

Про це на своїй сторінці в Facebook пише журналіст Антон Наумлюк.

Зейтуллаєв висунув ряд вимог, у тому числі припинення переслідування кримських татар і закриття політично мотивованих кримінальних справ проти них.

Він вимагає допустити МЗС України в СІЗО №1 Ростова-на-Дону, а також передати його та ще трьох фігурантів цієї кримінальної справи державі Україна "як громадян цієї держави".

"Прошу шановний суд розглянути це клопотання і прийняти процесуальне рішення. Я не знаю, скільки часу потрібно для досягнення бажаного результату, але для мене, напевно, немає іншої альтернативи висловити своє здивування навколо даного кримінального судочинства", - заявив Зейтуллаєв.

 
ФОТО АНТОНА НАУМЛЮКА

Адвокат Еміль Курбединов (Emil Kurbedinov) також заявив, що умовою припинення голодування його підзахисним стане виконання вимог. "При тій ситуації, яка склалася в судовій системі Російської Федерації і в цій кримінальній справі, це був останній крок відчаю. Я так це розцінюю", - написав він.

"Руслан пішов на цей крок, тому що всі клопотання та доводи захисту не приймаються. Він оголосив голодування зі шкодою для здоров'я, в надії, що ця справа буде об'єктивно розглянута, а його доводи перевірені", - сказав адвокат.

Як відомо, у Ростові-на-Дону відбудеться новий розгляд кримінальної справи щодо фігуранта "справи Хізб ут-Тахрір", кримського політв'язня Руслана Зейтуллаєва, якого звинувачують у тероризмі. 

Раніше військовий суд засудив Зейтуллаєва до семи років.  Однак Верховний суд, за клопотанням прокурора, визнав неправильним такий вирок і покарання занадто м'яким та відправив справу на новий розгляд до військового суду Ростова. Прокурор вимагав 17 років позбавлення волі.

Як відомо, 23 грудня 2015 року в окупованому Росією Криму було затримано 4 кримських мусульман, яких звинуватили в участі в ісламській організації "Хізб ут-Тахрір". Справу кримських політв'язнів розглядав Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону. 7 вересня їм оголосили вирок.

Севастополець Руслан Зейтуллаєв, якого російська влада назвала організатором осередку "Хізб ут-Тахрір", був засуджений до 7 років колонії загального режиму, Ферат Сайфуллаєв, Рустем Ваітов і Нурі Прімов отримали по 5 років виправної колонії також загального режиму.

МЗС України засудило організований російською владою "судовий фарс" і вимагало від РФ негайного скасування вироку.

23 січня 2017 року трьох політв'язнів, засуджених у справі "Хізб ут-Тахрір", вивезли з Ростова-на-Дону для відбування покарання.  Руслан Зейтуллаєв залишився у СІЗО та чекає на перегляд справи.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua