Уряд підготував посилення покарань для порушників ПДР

17765 переглядів
П'ятниця, 10 листопада 2017, 14:22

Кабінет міністрів підготував для подання на розгляд Верховної Ради низку законодавчих ініціатив, що мають посилити покарання за порушення правил дорожнього руху.

Про це йшлося на позачерговому засіданні уряду в п'ятницю.

По-перше, Кабмін пропонує посилити кримінальну відповідальність п'яних водіїв, які стали винуватцями ДТП з жертвами.

За таке порушення, якщо воно спричинило середні тілесні ушкодження, хочуть саджати на строк до 3 років з позбавленням права керування на 3-5 років, у разі тяжких ушкоджень або загибелі - на 7-12 років з позбавленням права керування на 5-10 років.

Також у запропонованих змінах до законодавства міститься пропозиція збільшити штраф за перевищення на 50 км/год максимально дозволеної швидкості з 510 до 3 400 гривень.

Крім того, за керування машиною без водійського посвідчення пропонується збільшити штраф з 510 грн до 10 200 грн, а при повторному такому правопорушенні – до 40 800.

Також пропонується видавати перше посвідчення водія не на 30 років, як зараз, а на 2 роки. І якщо протягом цього терміну водій робить не більше 2 порушень, то після нього він вже отримує права на 30 років.

Кабінет міністрів погодив ці проекти законів, але доручив МВС протягом 3 днів доробити їх з урахуванням пропозицій, які були озвучені на засіданні.

Кабмін розраховує, що парламент розгляне ці пропозиції вже наступного пленарного тижня, 14-17 листопада.

Як повідомлялося, уряд почав розробляти більш жорстку систему контролю поведінки водіїв на дорогах після того, як у Харкові сталася жахлива ДТП, в якій загинули 6 осіб.

Читайте також у блозі Авакова: Посилення відповідальності за порушення ПДР заради життя і безпеки

Євген Кізілов, УП

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua