Депутат тернопільської облради побив жінку-поліцейського

Середа, 22 листопада 2017, 10:36

У Тернополі депутат облради від "Свободи", колясочник Олександр Башта, у результаті конфлікту побив двох правоохоронців – чоловіка та жінку, – яких сам викликав.

Про це повідомляє Головне управління Національної поліції у Тернопільській області.

"У патрульного закрита черепно-мозкова травма, струс головного мозку, забій нижньої щелепи. У дівчини-поліцейського закрита черепно-мозкова травма, забій м'яких тканин волосистих частин голови та струс", - йдеться в повідомленні. 

 
Свободівець Олександр Башта
Фото з facebook

Відзначається, що Башта викликав правоохоронців на вулицю Замкову, оскільки не зміг припаркувати своє авто на місці для інвалідів, бо його зайняв таксист на Daewoo Lanos.

У поліції додали, що до приїзду правоохоронців порушник поїхав, а заявник "безпідставно почав поводити себе агресивно та неадекватно".

"Чоловік на інвалідному візку не реагував на зауваження людей у формі, а потім напав на поліцейських. Зірвав жетон та вихопив рацію. Патрульні намагалися заспокоїти дебошира. Чоловік пообіцяв вести себе адекватно. Проте, коли патрульні відпустили його руки, він схопив дівчину-поліцейську за волосся, а після цього впав з інвалідного візка, потягнувши її за собою та пошкодивши мобільний телефон інспектора", - йдеться в повідомленні.

Як видно з відео з нагрудної камери поліцейського, депутат на запитання, чому він кричить, вигукнув: "Я ще й в морду можу дати".

Потім депутат сказав: "Ігор, дай мені візок", щосили штовхнув двері авто, вдарив поліцейського і намагався зірвати камеру.

Правоохоронці багато разів просили Башту заспокоїтися, але він кричав, розмахував руками, а врешті схопив поліцейську за волосся.

Підкреслюється, що депутат відмовився давати будь-які свідчення, але при цьому не повернув відібраний у жінки-правоохоронця нагрудний знак.

Наразі вирішується питання про внесення події до Єдиного реєстру досудових розслідувань за статтею 345 ККУ (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу).

Те, що саме Башта був учасником конфлікту з побиттям поліцейських, сам депутат підтвердив у Facebook.  

Як повідомляє тернопільська інтрернет-газета "Про все", Башта визнав, що мав конфлікт з правоохоронцями, але причини своєї поведінки чітко пояснити не зміг, зазначивши лише, що його "повчали", а він "швидко заводиться".

"Я приїхав до пенсійного фонду на Замковій. На місці парковки для інвалідів стояв таксист, я звернув його увагу, що ви стоїте неправильно… Але бачу, що людина теж так неадекватно трохи налаштована. Я викликав 102. Той поїхав. Через кілька хвилин прийшли поліцейські….ну і слово за слово.

Я, звісно, злий, бо втік той таксист, але замість того, щоб зрозуміти суть проблеми поліцейські – молоді вони, думають, що вже в житті все знають і можуть повчати всіх і вся, – слово за слово, бачу не соображають нічого, а так: "Виходь з машини – ми зараз розберемося", - розповів Башта.

Він додав, що попросив начальника пенсійного фонду, щоб той подав візок.

"Я до них під’їжджаю і кажу: "Що далі?" Але вони і тоді не зрозуміли всієї суті ситуації  і не прийняли адекватного рішення. Ну і відповідно мене теж не сильно треба розкачувати … ну і силове протиборство виникло", – посміявся депутат.

Він також назвав інформацію про травми поліцейських "фантазіями".

"У чоловіка може бути, у жінки максимум – це просто жіночі фантазії і бажання зробити з себе жертву", - сказав свободівець.  

Він не зміг сказати, чим саме його образила поліція.

"Поліцейські почали повчати мене жити, але, ти знаєш, я сам можу кого завгодно повчити… я навіть не козиряв, що я депутат, – навіть якщо вони тоді не сообразили, то їхні проблеми. Хай пробують тепер пояснити своєму керівництву, чому вони так зробили, чому зчинили конфлікт з людиною, яка їх викликала", - сказав Башта.

"Я живу багато років на візку, я не кажу, що в мене там психіка зіпсована, але в якісь мірі заводжуся я дуже швидко, коли бачу, що люди не хочуть зрозуміти і приймати правильні рішення.. Так, я жорстокий, я відстоюю свою гідність іноді, може, і занадто активно, але я маю на це право, якщо мене ображають", - підсумував Башта.

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування