У Нацгвардії кажуть, що не були під НАБУ під час затримання сина Авакова

3060 переглядів
Четвер, 23 листопада 2017, 14:36

У Національній гвардії Міністерства внутрішніх справ запевняють, що їхні військовослужбовці не перебували під НАБУ в день затримання сина міністра внутрішніх справ фігуранта так званої "справи рюкзаків" Олександра Авакова.

Про це повідомляє у четвер "Радіо Свобода".

Журналісти спираються на письмову відповідь за підписом заступника командувача Нацгвардії на запит народного депутата Сергія Лещенка.

"Повідомляємо, що військовослужбовці Національної гвардії України до будь-яких заходів 31 жовтня 2017 року біля приміщення Національного антикорупційного бюро України не залучалися та поблизу нього не перебували", – йдеться в документі.

Таку відповідь у Нацгвардії надали, попри те, що журналісти програми "Схеми" раніше оприлюднили фотофакти перебування кількох автомобілів, а саме міні-бусів із номерами військового формату та символіки МВС, схожих на номери Нацгвардії, біля будівлі НАБУ в той час, коли туди доправили Олександра Авакова для оголошення йому підозри.

Головний редактор програми "Схеми" Наталка Седлецька "наголошувала тоді, що міністр внутрішніх справ Арсен Аваков кинув на захист сина адміністративний ресурс.

"Ось, наприклад, два міні-буси, що примчали під НАБУ, коли туди доставили сина міністра для оголошення йому підозри у корупційному злочині. Це ж номери Національної гвардії МВС, чи не так? Що вони там робили? Які передбачені законом функції виконували?" – зазначала тоді вона.

 
Автомобіль із номерами військового формату біля будівлі НАБУ у день затримання сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова, 31 жовтня 2017 року

Читайте також: "Рюкзак наполовину порожній, або НАБУ між Порошенком і Аваковим"

Як відомо, Національне антикорупційне бюро 31 жовтня провело обшуки в рамках розслідування можливої розтрати державних коштів при закупівлі рюкзаків Міністерством внутрішніх справ для бійців у зоні АТО.

У результаті низки обшуків за підозрою в розтраті понад 14 мільйонів гривень затримали трьох людей: колишнього заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря, представника фірми-переможця тендеру на постачання рюкзаків (Володимира Литвина) і сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова.

За даними НАБУ, у 2015 році ці особи були причетні до закупівлі коштом МВС рюкзаків за ціною, суттєво вищою від середньоринкової. За даними досудового розслідування, товар не був поставлений вчасно і до того ж не відповідав вимогам, встановленим МВС, внаслідок чого державі було завдано збитків у розмірі понад 14 мільйонів гривень.

Олександр Аваков у свою чергу назвав цю справу політичною. Так само й Міністерство внутрішніх справ України, до якого Олександр Аваков формально не має стосунку, назвало "політичними, а не юридично обґрунтованими" дії НАБУ, а міністр Арсен Аваков заявив, що його син не причетний до розтрати бюджетних коштів.

Як відомо, на початку 2016 року журналісти програми "Схеми" виявили відеозаписи, схожі на зйомки прихованою камерою в кабінеті тодішнього заступника міністра внутрішніх справ Сергія Чеботаря, який до травня 2015 року відповідав у міністерстві за державні закупівлі.

На відео зафіксований діалог про закупівлю рюкзаків між нібито сином міністра Авакова Олександром та особою, схожою на Сергія Чеботаря, на той час заступника Арсена Авакова, в якому вони домовляються про отримання сином міністра бюджетного підряду в обхід законної процедури тендеру.

powered by lun.ua