НАБУ заперечило Луценку: Від справ не відмовлялись, але людей мало

Четвер, 23 листопада 2017, 18:09

В Національному  антикорупційному  бюро заявили, що не відмовлялись від справ Генпрокуратури, але поскаржились, що через брак "людського ресурсу" хід їх розслідування буде гальмуватись.

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

"З огляду на те, що у зв'язку з закінченням повноважень слідчих органів здійснювати розслідування, законом передбачена передача до НАБУ підслідних йому проваджень, зареєстрованих до грудня 2015 року, Національне бюро не бачить підстав не приймати матеріали таких проваджень від Генеральної прокуратури", - повідомили в антикорупційному бюро.

При цьому в НАБУ зазначили, що передача справ від ГПУ створить ризики для поточних розслідувань детективів стосовно топ-корупціонерів, оскільки в бюро обмежений "людський ресурс".

За даними бюро, він "неспівставний із ресурсами органів прокуратури, котрі здійснювали досудове розслідування за оперативного супроводу органів внутрішніх справ, органів безпеки, органів фіскальної служби тощо".

"Звичайно, шкода, що Генеральна прокуратура, маючи такі потужні ресурси, не змогла забезпечити повне та швидке розслідування цих проваджень впродовж останніх двох років", - додали в НАБУ.

У відомстві зазначили, що наразі важко спрогнозувати, скільки часу потребуватиме опрацювання матеріалів усіх справ, підслідних НАБУ та зареєстрованих до грудня 2015 року.

"Цілком очевидно, що передання такої кількості справ за короткий проміжок часу (за попередніми підрахунками йдеться про декілька тисяч) в провадження близько 200 детективів НАБУ гальмуватиме хід розслідувань. Крім того, за таких обставин, у першу чергу, можуть постраждати інтереси потерпілих та інтереси держави", - сказано у повідомленні.

Раніше Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Національного антикорупційного бюро відмовляється брати справи ГПУ.

Як відомо, 20 листопада прокуратура втратила функцію слідства.

За перехідними положеннями КПК, частина справ мають перейти до Національного антикорупційного бюро та  до Державного бюро розслідувань.

ДБР мало почати функціонувати з 20 листопада 2017 року, однак досі не розпочало своєї діяльності. У НАБУ ж заявили, що просто неспроможні впоратись зі "спадком Генпрокуратури".

Ситуацію мав виправити законопроект 7278, який би продовжив повноваження ГПУ у цих справах до 1 січня 2019 року. Однак, проект досі не був включений у порядок денний засідання Верховної Ради.

Україська правда