25.06

Банківський форум

НАБУ: Зволікання з антикорупційним судом грає на руку злочинцям

П'ятниця, 22 грудня 2017, 14:07

У Національному антикорупційному бюро вкотре наголошують на необхідності створення Вищого антикорупційного суду для ефективного притягнення до відповідальності корупціонерів.

Про це йдеться у повідомленні НАБУ від 22 грудня.

В бюро наголошують, що 4 грудня 2015 року детективи НАБУ внесли до ЄРДР перші відомості про кримінальні правопорушення стосовно топ-посадовців.

За два роки в роботі НАБУ – близько 500 справ, майже три сотні підозрюваних та сотня обвинувальних актів, переданих до суду.

Однак, суди не квапляться із розглядом справ – наразі винесено вироки стосовно лише 18 осіб.

"Таке зволікання грає на руку корупціонерам. Крім того, відсутність судових вироків не дозволяє стягнути на користь держави кошти, арештовані в рамках розслідувань бюро, і компенсувати завдані збитки", – наголошують детективи.

"Проблему із затягуванням судових розглядів можна вирішити створенням Вищого антикорупційного суду", – резюмують в НАБУ.

 

Читайте також: "Антикорупційний суд: яких маніпуляцій чекати від президента"

Як відомо, 21 грудня Верховна Рада з третьої спроби проголосувала за відкликання депутатського законопроекту №6011 про створення Антикорупційного суду. За це проголосували 235 нардепів.

Представник глави держави у Верховній Раді Ірина Луценко зазначила, що президент Петро Порошенко може внести до Верховної Ради законопроект про Антикорупційний суд вже в 2018 році.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: