Суд Барселони визнав партію Пучдемона винною у корупції

Вівторок, 16 січня 2018, 04:51

Партія колишнього глави каталонського уряду Карлеса Пучдемона повинна відшкодувати кошти, отримані незаконним чином.

Про це йдеться в рішенні провінційного суду Барселони, пише DW.com.

Суд прийшов до висновку, що Демократична європейська каталонська партія (ДЄКП) нелегально отримала від будівельної компанії Ferrovial щонайменше 6,6 мільйона євро. Гроші надходили на рахунок партії в якості свого роду хабара - оплати за "гарантоване надання певної кількості замовлень".

В рамках корупційної схеми Ferrovial робила пожертви Палацу каталонської музики, після чого керівництво установи переводило частину грошових коштів на рахунки ДЄКП.

Схема функціонувала з 1999 по 2009 рік, коли незаконні взаємини між партією, яка в той час називалася Демократична конвергенція Каталонії, і будівельною компанією були виявлені.

Правляча протягом багатьох років в регіоні Демократична конвергенція Каталонії заперечувала отримання "відкатів". Щоб поправити свою репутацію, партія перейменувалася в 2016 році в Демократичну європейську каталонську партію. Тепер ДЄКП потрібно відшкодувати кошти на користь держави.

Раніше повідомлялося, що основні сепаратистські партії Каталонії погодилися переобрати Карлеса Пучдемона на посаду глави Женералітета (уряду регіону) в кінці цього місяця.

Уряд Іспанії застерігає Карлеса Пучдемона від спроб керувати Каталонією з Бельгії, де політик перебуває разом з чотирма своїми прихильниками.

Нагадаємо, 21 грудня в Каталонії відбулися дострокові вибори в регіональний парламент. Партії, що підтримують незалежність автономії, зберегли абсолютну більшість.

powered by lun.ua