Закон по Донбасу: Україна визнає дві довідки окупантів

Четвер, 18 січня 2018, 12:30

Закон про реінтеграцію Донбасу визначає, що Україна визнаватиме лише два документи, які видаються на окупованій території: свідоцтва про народження і смерть.

Про це йдеться в тексті закону, прийнятого 18 січня.

За словами автора цієї правки, депутата від БПП Мустафи Найєма, важливість цього пункту полягає в тому, що людям, які хочуть отримати документи українського зразка, не доведеться підтверджувати народження і смерть у суді.

"Зараз молодим батькам і родичам померлих на окупованих територіях, які хочуть отримати документи українського зразка, доводиться підтверджувати народження і смерть в судовому порядку. Сама по собі процедура абсурдна – можливості реально перевірити ці факти в українських судів немає", - написав Найєм.

Він додав, що очевидно, що новонародженого і тіло померлого в суд ніхто не везе, а можливості провести аналізи, експертизу і опитати свідків на території ОРДЛО в України немає.

"З іншого боку міжнародна практика полягає в тому, що визнання медичних довідок, які підтверджують факт народження або смерті, в жодному конфлікті не вважалися визнанням або легалізацією окупаційного режиму", - пояснив Найєм.

Він також підкреслив, що практика Європейського суду з прав людини вказує, що незаконність і недійсність правових актів окупаційних режимів не поширюється на документи про народження та смерть людини.

"За цією нормою стоять долі десятків тисяч новонароджених і померлих, їх родичів та близьких. Так, серед них можуть бути, м'яко кажучи, не зовсім свідомі громадяни. Але переважна більшість – це наші громадяни, "наші" в усіх сенсах – ті, для кого важливо отримати документи українського зразка", - підсумував Найєм.

Як відомо, 18 січня Верховна Рада ухвалила у другому читанні і в цілому законопроект про реінтеграцію Донбасу.powered by lun.ua