У ТКГ розповіли, що не так з Мінськом як місцем для переговорів

7112 переглядів
П'ятниця, 19 січня 2018, 16:20

Столиця Білорусі відповідає майже усім вимогам як місце мирних переговорів щодо Донбасу, але є проблема.

Про це повідомляє у Facebook представник України у Тристоронній контактній групі, яка веде переговори в Мінську, Ольга Айвазовська.

За її словами, місце проведення таких зустрічей повинно відповідати 3-м базовим критеріям: політична нейтральність приймаючої сторони, логістична зручність та гарантії безпеки.

Щодо логістики, каже Айвазовська, то Мінськ є дуже зручним, адже з Києва на літаку туди 50 хвилин льоту. Також білоруси забезпечують невтручання в процес і сприяють сторонам організаційно.

"От по безпеці є питання, точніше, недостатнім є відчуття самої безпеки, принаймні у мене персонально. Не завжди це залежить від мінської влади, скоріше, накладається контекст відсутності російсько-білоруського кордону та дружньої держави з усіма наслідками", - каже переговорниця.

Вона вважає, що Білорусь могла б підтвердити свою повну нейтральність під час наступних голосувань в ООН за резолюцію щодо Криму та порушень там прав людини.

За словами Айвазовської, Білорусі вигідно, щоб переговори велися на її території, адже приймаюча сторона отримує від цього політичну та репутаційну вигоду. Навіть якщо такі зустрічі не приносять користі.

Як відомо, раніше президент США Дональд Трамп запропонував перенести з Мінська в інше місце переговори щодо врегулювання конфлікту на Донбасі.

У Білорусі на це заявили, що успіх переговорів щодо врегулювання ситуації на Донбасі не залежить від місця їх проведення.

Українська правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua