Клімкін: Росія планує створити на Донбасі свою колонію

8540 переглядів
Понеділок, 22 січня 2018, 15:48

Міністр закордонних справ Павло Клімкін заявив, що Росія намагається створити на Донбасі свою колонію і в майбутньому планує провести федералізацію регіону.

Про це він сказав під час прес-конференції у понеділок.

За його словами, наразі на Донбасі діє російська окупаційна адміністрація.

Він додав, що 21 січня зустрічався з міністром закордонних справ РФ Сергієм Лавровим щодо звільнення українських заручників та політв'язнів, який "чітко висловився "щодо майбутнього окупованих територій Донецької і луганської областей.

"Буквально вчора міністр закордонних  справ Росії пан Лавров дуже чітко сказав, що вони хочуть зберегти насправді там окупаційну адміністрацію. Просто зберегти, як частину своєї російської колонії. Ну, колонії мають бути у всіх імперій, а Росія це також імперія…", - сказав Клімкін.

"Звичайно планують встановити якісь особливі правила саме для цієї окупаційної адміністрації. Забезпечити, щоб ця окупаційна адміністрація залишалася на майбутнє і потім, і це було дуже чітко сказано, просуватися до федералізації і фрагментації України", - додав він.

Клімкін зазначив, що такий сценарій ніколи не пройде.

"Наші міжнародні друзі прекрасно розуміють сенс цих дискусій", - сказав керівник українського МЗС.

Він додав, що в найближчі дні планує зустрічі з представниками Франції, Німеччини та США, з якими обговорить подальші кроки щодо протидії російській агресії та пропаганді.

Як відомо, 18 січня Верховна Рада ухвалила у другому читанні і в цілому законопроект про реінтеграцію Донбасу.

Під час обговорення кілька разів наголошувалося, що цей документ визнає Росію агресором і окупантом.

У самому тексті закону є дві згадки про Росію-агресора (у преамбулі і прикінцевих положеннях), а також одна згадка "держава-окупант".

Українська правда
powered by lun.ua