Ситуація з кором в Україні досі напружена – ЦГЗ

2361 перегляд
Вівторок, 23 січня 2018, 15:28

Ситуація з захворюваністю на кір в Україні залишається напруженою, але рівень вакцинації значно зріс.

Про це на брифінгу 23 січня повідомив директор Центру громадського здоров'я МОЗ Володимир Курпіта.

"Ситуація з кором залишається напруженою в Україні. Станом на 22 січня, на кір захворіли 2 тисячі 84 людини, 1 тисяча 375 із них – дітей і 709 дорослих", - сказав він.

З початку року госпіталізовано 1 тисячу 398 людей, з них 857 дітей, лабораторно діагноз підтверджено у 169 осіб.

Курпіта додав, що за останній тиждень в Одеській області від кору померли дві особи: одна доросла людина і одна дитина.

"Всього за 3 тижні 2018 року зареєстровано 3 летальні випадки: 2 серед дітей і 1 серед дорослих – усі в Одеській області", - сказав він.  

Найвищий рівень захворюваності, як і раніше, спостерігається в Івано-Франківській області (463 випадки захворювання), Чернівецькій (333), Закарпатській (331) та Одеській (265) областях. Не зареєстровано випадків захворюваності в Чернігівській і Сумській областях.

"Рівень планової вакцинації суттєво зріс у порівнянні з минулим роком. За 12 місяців 2017 року, згідно з планом, комбінованою вакциною КПК вакциновано 93,4% дітей 1 року і 97% віком шість років", - сказав директор ЦГЗ.

"Водночас рівень вакцинації дітей інших вікових груп у минулі періоди був нижчим. Саме низький рівень вакцинації дітей інших вікових категорій став основною причиною спалаху кору в Україні", - пояснив Курпіта.

Він також відреагував на повідомлення про відсутність вакцини у Закарпатській області.

"У зв'язку зі спалахом кору протягом грудня-січня спостерігається бум вакцинації. У зв'язку з цим вакцини використовуються значно швидше, ніж було заплановано регіонами. МОЗ наразі оперативно реагує на запити регіонів, зокрема, до Закарпатської області буде передано до 10 тисяч вакцин з наближених областей найближчим часом ", - зазначив Курпіта.

Він додав, що за фактом нестачі вакцин в окремих областях проводиться службове розслідування в МОЗ. Про його результати Курпіта пообіцяв проінформувати згодом.

Як повідомлялося раніше, в Україні від кору загинуло 8 людей. 

Читайте також:

Якою є ситуація з кором в Україні, та як уберегтися від цієї недуги?

Що робити дітям і дорослим, які не були вчасно щеплені від кору

Ірина Балачук, УП


powered by lun.ua