Адвокат Небесної Сотні розповів про "грузинських снайперів" на Майдані

Вівторок, 20 лютого 2018, 09:52

"Грузинські снайпери" на Майдані швидше за все міф, пов'язаний з подіями Революції Гідності, але суд зобов'язаний заслухати показання свідків і перевірити їхню правдивість.

Про це заявив адвокат сімей Героїв Небесної Сотні і потерпілих на Майдані Павло Дикань в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

"У Святошинському суді дійсно тривають численні спроби вкидання якоїсь інформації, яка нічим не підтверджується, крім чиїхось тверджень. Як, наприклад, історія з "грузинськими снайперами"", - розповів адвокат.

"Причому справа навіть не в тому, що це фейк. Головне те, що буде відбуватися. В якійсь країні, з якою в України немає договору про видачу, по відео буде встановлено зв'язок з якимись людьми, які скажуть, що вони приїжджали і стріляли в правоохоронців. І суд повинен брати це до уваги, тому що ці люди будуть під присягою", - заявив Дикань.

Адвокат зазначив, що будь-які свідчення свідків повинні підтверджуватися фактичними обставинами, показаннями інших свідків, наявністю зброї, куль, розташування.

"Якщо вони скажуть, що в'їхали в Україну за підробленими паспортами, то тоді питання, за якими? Це все потрібно перевіряти", - пояснив Дикань.

За його словами, навколо Майдану існує багато міфів.

Він також додав, що нещодавно Генпрокуратура знайшла і пред'явила підозру особі, яка підозрюється у стрільбі в бік правоохоронців.

"Це важливі факти, їх теж потрібно розслідувати, але це жодним чином не може бути підставою для виправдання тих, хто розстрілював беззбройних людей, які витягали поранених. А ці люди знаходилися при виконанні і їх дії чітко регулюються законом", - заявив адвокат.

Дикань додав, що не має будь-якої інформації про причетність до розстрілів на Майдані російських спецслужб.

"До того ж, в цій частині ми не є стороною процесу, і у нас немає доступу до цих матеріалів", - сказав він.

Адвокат зазначив, що навіть якщо у прокуратури і є якісь матеріали, то зараз вони ще не доведені до тієї стадії, коли їх можна переводити в підозру і звинувачення.

Раніше адвокат екс-співробітників "Беркута" Олександр Горошинський стверджував, що існують докази того, що з боку "майданівців" в лютому 2014 року стріляли в правоохоронців.

За його словами, з Консерваторії і готелю "Україна" вівся вогонь певними снайперами, громадянами Грузії та Прибалтики, що підтверджується відеозаписами.

Як відомо, 18 лютого 2014 року почалися масштабні жертви серед мітингувальників, а 20 лютого на Інститутській розстріляли декілька десятків учасників протесту.

Захисники екс-"беркутівців" та екс-президента Віктора Януковича схиляють до версії, що правоохоронці також постраждали, а наказ стріляти могли дати лідери Майдану, а не попереднє керівництво України.

Українська правда

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування