До кокаїнової справи може бути причетний борт льотного загону "Росія" – ЗМІ

Вівторок, 27 лютого 2018, 10:17

Бортовий номер літака, що фігурував у справі про постачання наркотиків з Аргентини в Росію, збігається з номером Іл-96, який належить льотному загону "Росія" і обслуговує перших осіб держави.

Про це повідомляє РБК, посилаючись на фото з кримінальної справи, опубліковані аргентинської жандармерією.

На фото жандармерії є знімок лайнера з бортномером 96023, в який вантажили валізи з, як припускали організатори каналу, 400 кг кокаїну. 

 
Борт 96023
Фото з Twitter 

За даними видання, борт 96023 ФДБУ "Спеціальний льотний загін "Росія" Управління справами президента Росії отримала 30 грудня 2016 року.

Сайт russianplanes.net, який спеціалізується на зборі даних про російські літаки, повідомляє, що 6 грудня 2017 року літак Іл-96 (бортномер 96023) дійсно був в аеропорту Буенос-Айреса, 7 грудня він був в Кабо-Верде, звідки полетів у Москву. 

За словами міністра національної безпеки Аргентини Патриції Буллріч, саме в грудні 2017 року вантаж кокаїну був направлений "як дипломатичний багаж на російському урядовому літаку".

Видання звертає увагу, що маршрути лайнера збігаються з закордонними візитами перших осіб держави. Зокрема, літак з номером 96023 був в Мюнхені в день, коли міністр закордонних справ Сергій Лавров відвідував в цьому місті конференцію з безпеки. Також лайнер 96023 був в містах, які в рамках свого азіатського турне відвідав глава уряду Дмитро Медведєв.

Однак в Управлінні справами президента заявили, що фото з бортномером літака легко фальсифікувати, повідомляє "Інтерфакс".

"Журналісти зробили висновки на підставі недостовірної інформації – у даному випадку фотографії, яку завдяки сучасним технологіям можна легко фальсифікувати", - заявила офіційний представник управління справами президента РФ Олена Крилова.

Вона додала, що на знімку "немає точного номера борта".

Разом з тим повний бортовий номер лайнера є на відео, опублікованому аргентинською жандармерією. 

 
Скриншот з відео 
відео з Twitter 
 
Скриншот з відео
відео з Twitter 

 

СЛЗ "Росія" перебуває у віданні Управління справами президента РФ і забезпечує транспортне обслуговування перших осіб держави.

Як повідомлялося, 22 лютого стало відомо про припинення операції з відправки 389 кг кокаїну дипломатичною поштою з Аргентини в Росію. 

Розслідування справи почалося ще в липні 2016 року, після того, як на території школи при посольстві Росії виявили 12 валіз із наркотиками.

Під час розслідування співробітники спецслужб замінили кокаїн на борошно і оснастили валізи GPS-датчиками, після чого в грудні 2017 року їх відправили до Росії.

За даними аргентинського видання Clarin, під час розслідування затримали п'ять осіб: двох аргентинців, серед яких інспектор поліції Буенос-Айреса Іван Близнюк і його знайомий Олександр Чикало, а також трьох росіян, які є співробітниками посольства Росії в Аргентині: Алі Аб'янова, Володимира Калмикова та Іштіміра Худзамова.

У Міністерстві закордонних справ Росії заявили, що вантаж із наркотиками належав співробітникові технічного складу посольства Росії в Буенос-Айресі, який на той час завершив відрядження. Його ім'я не називали.

Пізніше стало відомо, що в зв'язку з "кокаїновим справою" оголосили в міжнародний розшук громадянина РФ, 1968 року народження.

За даними "Інтерфакс", це ймовірний організатор контрабанди кокаїну Андрій Ковальчук, який на даний момент живе в Берліні.

За інформацією ЗМІ, саме Ковальчук був технічним співробітником посольства РФ в Аргентині.

Його заарештували заочно.

Усім обвинуваченим пред'явили обвинувачення за ч.3 ст.30 – ч.4 ст. 229.1 (замах на контрабанду наркотичних засобів) та ч.3 ст.30 – ч.5 ст.228.1 (спроба незаконного виробництва, збуту або пересилання наркотичних засобів в особливо великому розмірі) КК РФ.powered by lun.ua