ЦПК: Рада має відгородити СБУ від бізнесу

Четвер, 26 квітня 2018, 16:28

До законопроекту №8068 "Про національну безпеку України" пропонують внести правки, що дозволять позбавити Службу безпеки будь-яких функцій у сфері економіки та боротьби з корупцією.

Відповідні зміни до закону подала нардеп Ганна Гопко, повідомляє "Центр протидії корупції".

На її думку, СБУ має боротися з тероризмом і диверсантами, а не з бізнесом.

Повідомляється, що у разі ухвалення запропонованих правок СБУ не зможе займатися оперативно-розшуковою діяльністю у сфері економіки та боротьби з корупцією.

Зазначається, що наразі Служба безпеки може здійснювати прослушку, використовувати агентуру, залучатися до спецоперацій таких, як обшуки у форматі "маски-шоу" та інше, а потім починає "торгівлю" з потенційними фігурантами за те, аби не віддавати факти слідству.

В організації наголошують, що згідно з офіційним звітом СБУ щодо кількості справ, переданих до суду, кожне четверте кримінальне провадження, що розслідувало СБУ — не з їхньої підслідності.

"Це при тому, що українська Служба безпеки є найбільшою в Європі. Наприклад, кількість працівників СБУ за законом складає 31 тисячу осіб, а загальна кількість працівників усіх спецслужб Великобританії (МI5 — внутрішня розвідка, МI6 — зовнішня розвідка та NCA — Національне агентство по боротьбі з організованою злочинністю) складає близько 11 тисяч", - повідомляють у ЦПК.

Крім того наголошується, що співробітники СБУ засекретили свої декларації.

"Численні журналістські розслідування показують, що очолюють антикорупційний напрямок у СБУ люди, які не можуть пояснити свої величезні особняки та люксові авто. Замість боротьби з корупцією ми спостерігаємо незаконне збагачення працівників СБУ, вимагання хабарів та утискання бізнесу, якщо той відмовляється грати за їх правилами чи платити "данину"", - зазначив голова правління ЦПК Віталій Шабунін.

В організації зазначили, що міжнародні експерти та бізнес неодноразово звинувачували СБУ у тиску на компанії і заявляли, що це є однією з ключових перешкод для залучення інвестицій в Україну.

Як повідомлялося, на початку квітня Верховна Рада ухвалила проект закону №8068 "Про національну безпеку України" у першому читанні.

Президент Петро Порошенко заявив, що остаточна редакція законопроекту Про національну безпеку України міститиме норму про парламентський контроль за діяльністю СБУ.

Українська правда


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!