Пинзеник сумнівається, що вдасться обмежити доступ ЗМІ до кулуарів Ради

Вівторок, 10 липня 2018, 11:36

В.о. голови регламентного комітету парламенту Павло Пинзеник заявив, що обмеження доступу до кулуарів Верховної Ради дозволить уникнути конфліктів між депутатами та журналістами, але навряд вдасться ухвалити це рішення.

Про це він розповів у коментарі "Українській правді".

"Це як у дитячому садочку вирішують конфлікти: ти іди в той куток, а ти - в той. Не будуть перетинатись журналісти і депутати - не буде конфліктів", - сказав Пинзеник.

За його словами, він не знає як зробити акредитацію, але знає, як розділити приміщення.

Він зазначив, що наразі є проблема з видачею акредитацій.

"За останню добу з‘явилось стільки захисників журналістів, на цьому зроблять таку політику, що побачите, нічого з цієї ініціативи не вийде і ніяке рішення ухвалене не буде", - підсумував голова комітету.

Як повідомлялось, Комітет з питань регламенту та організації роботи Верховної Ради пропонує створити у парламенті прес-центр для журналістів, водночас обмеживши їм доступ до кулуарів на першому й другому поверхах.

Пізніше Комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформації заявив, що проситиме спікера парламенту Андрія Парубія врахувати позицію журналістів щодо питання закриття для них кулуарів парламенту, як це рекомендує Регламентний комітет Ради.

Після інциденту, який стався 24 травня 2018 року в кулуарах Верховної Ради, парламент позбавив акредитації двох журналістів Юлію Махмуді (газета "Громадський вісник Києва") та Валерію Єгорову (газета "Flash on Time News").

Також у парламенті заговорили про "встановлення нових більш чітких критеріїв" для позбавлення акредитації журналістів і технічних працівників засобів масової інформації.

Колишня помічниця депутата Радикальної партії Сергія Скуратовського Валерія Єгорова, яка називає себе журналістом та керівницею ГО "Молодіжна перспектива" у травні 2018 року "прославилася" тим, що тицьнула у камеру журналіста, який її фотографував, середній палець.

Роман Романюк, УП