У НАБУ заперечують, що причина аварії літака в аеропорті "Київ" пов'язана з обшуками

Середа, 11 липня 2018, 22:22

Слідчі дії, які детективи Національного антикорупційного бюро здійснювали 14 червня 2018 року на території аеропорту "Київ", не можуть бути причиною аварійної ситуації.

Про це повідомляють в НАБУ.

"Звинувачення ж компанії "Мастер-Авіа" (орендатора аеропорту) у блокуванні роботи, через що буцімто виявилось неможливим запобігти аварії літака авіакомпанії BRAVO, не відповідають дійсності", - наголошують у відомстві.

У НАБУ зазначають, що подібні заяви можуть свідчити про "бажання перекласти відповідальність за інцидент" та відволікти увагу суспільства від розслідування детективами НАБУ "зловживань при використанні майна аеропорту".

"Підкреслюємо, обшуки здійснювалися виключно в адміністративних приміщеннях, в яких розташовані кабінети керівництва компанії, бухгалтерії, фінансового та юридичного управлінь. Тобто тих підрозділів, які безпосередньо не займаються технічним забезпеченням організації польотів та їхньої безпеки", - зауважують в НАБУ.

Обмеження щодо пересування стосувались виключно частини керівництва ТОВ "Мастер-Авіа" та одного з кінцевих власників цієї компанії, які, на думку детективів Бюро, можуть бути причетні до вчинення корупційного злочину, додають у НАБУ.

"Водночас технічний персонал аеропорту, співробітники компанії, які здійснювали безпосереднє обслуговування злітної смуги, координували польоти, могли безперешкодно перебувати на своїх робочих місцях, вільно пересуватися територією аеропорту та в повній мірі виконувати свої службові обов’язки", - розповідають у Бюро.

В НАБУ наголосили, що жодних перепон через дії Бюро не зазнали і представники державної комісії з розслідування обставин аварії літака, які прибули наступного дня до аеропорту.

А відповідні заяви, що причиною аварії літака 14 червня в аеропорту "Київ" могли стати слідчі дії НАБУ у відомстві назвали неприпустимими та такими, які "можуть сприйматися як відверта маніпуляція".

Раніше компанія "Майстер-Авіа", яка керує Міжнародним аеропортом "Київ" ім. Сікорського, звинуватила Національне антикорупційне бюро України у блокуванні роботи летовища і створенні загрози для пасажирів під час обшуків 14 червня.

Як повідомлялося, увечері 14 червня в аеропорту "Київ" літак під час приземлення викотився за злітно-посадкову смугу, ніхто з пасажирів не постраждав, їх усіх евакуювали. Аеропорт тоді закривали до 1:00 15 червня. 

У 2010 році ТОВ "Мастер-Авіа", яке стало переможцем інвестконкурсу, уклало договір оренди майна аеропорту на 49 років.  

Сьогодні Міжнародний аеропорт "Київ" співпрацює з понад 40 авіакомпаніями, виконуючи рейси до 140 міст у 48 країнах світу.  

Українська правда