Порошенко не виключає, що РФ готує атаку на Маріуполь

Понеділок, 16 липня 2018, 13:39

Президент Петро Порошенко заявив, що Росія планує атаку на порт у Маріуполі і, можливо, військову операцію в Азовському морі.

Про це він сказав під час відвідування військових навчань "Sea Breeze-2018".

За його словами, після окупації Росією Криму обстановка у Чорноморському регіоні вкрай напружена і РФ постійно збільшує своє військове угрупування на окупованих територіях.

Порошенко також додав, що останнім часом значно посилена присутність російського угрупування в Азовському морі.

"Росіяни зараз почали здійснювати незаконну зупинку, догляд в Азовському морі кораблів, які прямують в українські порти. Причому, як під українським прапором, так і іноземні", - розповів він.

"Ми бачимо, що це робиться для того, щоб заблокувати порти України в Азовському морі, здійснити ескалацію напруги, не виключено, робити військову операцію, атаки на Маріуполь, де здійснюється експорт продукції чорної металургії, атаки на інші порти Азовського моря", - заявив президент.

Саме тому, на його думку, дуже важливою є готовність Військово-морських сил України.

Він зазначив, що спільні навчання українських військових з колегами із НАТО та з союзниками з безпеки у Чорноморському регіоні сприяють відродженню ВМС України.

Як повідомлялося, заступник голови Верховної Ради Оксана Сироїд заявила про затримання ФСБ Росії 7 суден на Азові.

У Державній прикордонній службі України повідомили, що перевірка суден - законна.

У свою чергу у Міністерстві інфраструктури заявили, що Росія збільшила кількість безпідставних перевірок суден, що прямують в порти України через Керченську протоку.

Яна Міланова, УП