Суд відмовився знімати арешт з активів аеропорту "Одеса", вартістю 2 млрд

Вівторок, 17 липня 2018, 10:19

Апеляційний суд Києва залишив без задоволення скаргу ТОВ "Міжнародний аеропорт Одеса" та ТОВ "Одеса аеропорт Девелопмент" щодо зняття арешту активів на суму понад 2 млрд гривень.

Відповідне рішення було ухвалене 16 липня, повідомляє прес-служба Національного антикорупційного бюро..

Зазначається, що арешт на активи аеропорту "Одеса" був накладений у ході досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактом зловживання службовим становищем посадовцями Одеської міськради та ТОВ "Одеса аеропорт Девелопмент" (ч.3 ст.28, ч.2 ст.364 Кримінального кодексу України).

За даними слідства, у 2011 році відбулось незаконне відчуження комунального майна міжнародного аеропорту "Одеса" на користь суб’єктів господарювання.

"Це сталося в результаті створення Одеською міською радою та ТОВ "Одеса аеропорт Девелопмент" (кінцевими власниками якого на той момент були місцеві одеські підприємці) ТОВ "Міжнародний аеропорт "Одеса", до статутного фонду якого було передано майно КП "Міжнародний аеропорт "Одеса"", - йдеться у повідомленні.

У НАБУ додають, що у створеному ТОВ місцева громада отримала частку в розмірі 25% акцій, решта 75% акцій відійшли приватним власникам.

29 березня 2018 року Солом’янський районний суд міста Києва ухвалив рішення про передачу нерухомого майна (загальною площею понад 65 тис. кв. м) міжнародного аеропорту "Одеса" та 75% акцій компанії, яка ним володіє (ТОВ "Міжнародний аеропорт "Одеса") в управління Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами.

Зазначається, що впродовж наступних місяців ТОВ "Міжнародний аеропорт "Одеса" та ТОВ "Одеса аеропорт Девелопмент" безуспішно намагалися домогтися зняття арешту зі згаданого майна.

У справі про приватизацію одеського аеропорту, в якому його майно було заарештоване, фігурує міський голова Геннадій Труханов. Він нібито незаконно підписав "мирову угоду" з бізнесменами Борисом Кауфманом та Олесандром Грановським.

Розслідування триває з 2016 року, але на початку 2018 у підозрі крім зловживання владою з'явилось декларування Трухановим недостовірної інформації.

Нещодавно в рамках розслідування НАБУ обшукало квартиру ймовірної цивільної дружини одеського мера, яку він не зазначає в декларації.

Українська правда