Справа Бутіної: суд може заборонити передавати інформацію ЗМІ

Четвер, 26 липня 2018, 06:04

Суддя США заявила в середу, що може заборонити адвокатам росіянки Марії Бутіної, яку звинувачують у виконанні ролі агента Кремля у Сполучених Штатах, передавати ЗМІ інформацію щодо справи.

Про це повідомляє "Голос Америки" з посиланням на Reuters.

Зазначається, що можливість такої заборони розглядають після того, як прокурори скаржилися на заяви  провідного адвоката Бутіної до ЗМІ та висловили занепокоєння у передачі доказів захисту.

Окружна суддя США Таня Чуткан дала обвинуваченню час до 8 серпня, щоб подати запропонований судовий наказ щодо захисту, аби запобігти публічному розкриттю доказів у цій справі.

Під час слухання прокурори звинуватили адвоката захисту Роберта Дрісколла у тому, що він викривляє справу в телевізійних новинних інтерв'ю.

"Я, звичайно, не хочу накладати заборону", – заявила Чуткан на слуханні, але наголосила, що розглядатиме цей крок, якщо публічні заяви Дрісколла про справу "перетнуть межу".

"Я застерігаю вас", - сказала суддя Дрісколлу.

Дрісколл назвав свою появу на телебаченні "краплею в цунамі" негативного висвітлення преси щодо Бутіної.

Він, зокрема, поскаржився на звинувачення, що Бутіна пропонувала секс в обмін на роботу в спеціальній організації.

Наступне слухання заплановане на 10 вересня.

Як повідомлялося, 15 липня у Вашингтоні затримали 29-річну громадянку РФ Марію Бутіну, її підозрюють у шпигунстві на користь Росії.

Їй висунули ще одне звинувачення в тому, що вона намагалася налагодити зв'язки з "американською організацією, яка бореться за посилення прав на володіння зброєю ... з метою просування інтересів Російської Федерації".

Після першого звинувачення росіянці загрожувало 5 років в'язниці, тепер їй "світять" всі десять.

З'ясувалося також, що в 2014 році Бутіна агітувала мешканців українського Донбасу за створення т.зв. "Новоросії".