ГПУ зробила крок до отримання прибутку з "Межигір’я"

П'ятниця, 27 липня 2018, 23:08

Генеральна прокуратура передала нерухоме майно резиденції "Межигір'я" в управління Нацагентства з розшуку та менеджменту активів.

Про це "Українській правді" повідомили джерела в Агентстві.

"06 червня 2018 року прийнято ухвалу Печерського районного суду міста Києва про передачу в управління раніше арештованого рухомого майна, що знаходиться на території "Межигіря", — уточнив співрозмовник в АРМА.

Разом із ухвалою до відомства надійшло звернення прокурора.

Водночас, в Агентстві поки не можуть сказати, чи все заарештоване майно їм передали. Це буде встановлено на місці, після того, як остаточно отримають резиденцію в управління.

"Це ми будемо перевіряти під час приймання від прокурорів", — пояснив співрозмовник.

Зазначена ухвала суду в реєстрі ще не оприлюднена.

На початку липня стало відомо, що суд передав в управління АРМА нерухомість арештованого "Межигір’я", де проживав екс-президент Віктор Янукович.

Зокрема, йшлось про будівлі резиденції, одну земельну ділянку на 1,7 га та статутний капітал фірми "Танталіт", яка володіє більшістю майна. Також Агентству передали квартиру Януковича на Оболонській набережній.

Як відомо, Нацагентство реалізує активи, заарештовані у кримінальному провадженні, з метою збереження чи збільшення їхньої економічної вартості.

Для цього АРМА проводить аукціон, на якому обирає компанію-управителя. У разі скасування арешту майно повертають власнику.

ГПУ з 2014 року розслідує ймовірне заволодіння держмайном – комплексом будівель будинку відпочинку "Межигір’я".

У рамках кримінального провадження підозраповідомлена, зокрема, екс-президенту Віктору Януковичу.

Майно резиденції "Межигір’я" було заарештоване в липні 2015 року.

Крім того, в 2017 році земельні ділянки "Межигір'я" передали державі. Суд тоді визнав недійсними договори, за якими урядова резиденція вибула у 2007 році з державної власності.

Соня Лукашова для УП