Хресна хода УПЦ КП: поліція нарахувала 65 тисяч вірян

Субота, 28 липня 2018, 14:23
Ельдар Сарахман, УП

28 липня участь у хресній ході за єдину Помісну церкву, що відбулася у Києві, взяли близько 65 тисяч вірян.

Про це повідомив перший заступник глави МВС Сергій Яровий. 

Урочистості біля Михайлівської й Софійської площі до 1030-річчя Хрещення Русі
Урочистості біля Михайлівської й Софійської площі до 1030-річчя Хрещення Русі
Ельдар Сарахман, УП

Заходи відбувалися, зокрема, на Володимирській гірці, біля Михайлівського й Софійського соборів.

 
 

"Станом на 13:00 у ході брали участь біля 65 тисяч осіб", - повідомив Яровий.

"Ситуація спокійна та контрольована. Підрозділи вибухотехніків та кінологів перевірили маршрут Ходи, аби не допустити терактів та провокацій. За безпеку громадян відповідають поліцейські, нацгвардійці та підрозділи ДСНС", - сказав він.

 
 

Загалом до патрулювання столиці під час масового заходу було залучено 2,5 тисячі правоохоронців.

 

Хода за Єдину помісну церкву в Україні

 

У свою чергу патріарх Філарет у своєму слові після молебню заявив, що хресний хід, що відбувся у Києві 28 липня, був "найбільшим в історії України". 

 

Як зазначив керівник інформаційного відділу Київської патріархії, секретар Священного Синоду УПЦ КП Євстратій Зоря, за різними оцінками у центрі Києва на молитву зібралося від 65 до 150 тисяч, або й більше віруючих.

Близько 11:30 у Києві від Володимирського собору розпочалася хресна хода "Молитва за Україну і за єдину Помісну Українську Православну Церкву" за участі вірян та церковних ієрархів Української православної церкви Київського патріархату з нагоди 1030-річчя хрещення Київської Русі-України.

Раніше біля пам'ятника князю Володимиру у Києві відбулися офіційні заходи з нагоди 1030-річчя хрещення Київської Русі-України за участю президента України. 

 

Багато людей прийшли на цю ходу у вишиванках чи вишитих сукнях.

Нагадаємо, 24, 27-28 липня у Києві проходять урочисті молебні та хресні ходи з нагоди 1030-річчя Хрещення Київської Русі-України. Очікується, що наймасовішою буде хресна хода, організована Українською православною церквою Київського патріархату. 

27 липня у поліції повідомили, що у заході УПЦ Московського патріархату з нагоди 1030-річчя хрещення Київської Русі-України у Києві взяли участь близько 20 тисяч вірян. При цьому інформаційно-просвітницький відділ УПЦ заявив, що, за їхніми даними, у хресній ході взяли участь 250 тисяч вірян.

Читайте також: "Після Томосу"

Українська правда, доповнено