Манафорт писав Януковичу, що приписує опозиції антисемітизм

Субота, 28 липня 2018, 22:51

Слідча група Роберта Мюллера представила понад 300 документів, які розкривають деталі співпраці Пола Манафорта з українськими "Партією регіонів" і "Опозиційним блоком".

Опубліковано низку документів, пов'язаних зі справою Пола Манафорта, що розглядається у федеральному окружному суді, зазначає "Голос Америки".

Крім оприлюднення імен 35 свідків, яких планує викликати сторона звинувачення, стали відомі деякі деталі співпраці колишнього голови штабу Дональда Трампа з тодішнім президентом України Віктором Януковичем, "Партією регіонів" і "Опозиційним блоком".

Документи стосуються різних часових періодів.

Зокрема, в електронному листуванні активно обговорюється політична кампанія Віктора Януковича і "Партії регіонів", опрацьовуються деталі робочих поїздок українського політика і медіа-політика.

Документи, надані слідством, проливають світло на особливості української політики, які були приховані від уваги громадськості.

Наприклад, Пол Манафорт у листі своєму партнеру – політичному консультанту Теду Дівайну детально розписує, як має виглядати виступ Миколи Азарова на з'їзді "Партії регіонів" 9 вересня 2010 року.

Манафорт пише: "Азаров виступатиме 10-12 хвилин російською. Він має розкритикувати (Юлію) Тимошенко за безлад, який вона залишила після себе, і представити виборчу платформу. ВФЯ (Віктор Федорович Янукович) виступить із 5-7 хвилинною промовою українською, де повинен представити свою програму "Україна для людей".

Також у документах фігурує вартість проведення з'їзду "Партії регіонів" – 565 тисяч доларів.

У документах можна побачити проект договору про надання консультаційних послуг уряду Януковича від імені фірми Devine Mulvey Longabaugh. За квітень і травень 2014 року фірма мала отримати 200 тисяч доларів.

Також, згідно із судовими документами, Манафорт написав Януковичу: "Ми активно розвивали концепцію антисемітизму, як частини [поглядів] [української] опозиції (...). Це було ключовою частиною нашої вашингтонської стратегії".

У документах також можна побачити питання, які були задані на прес-конференції Віктора Януковича, присвяченої ста дням його перебування на посаді президента України, і відповіді, які були дані.

Докази, надані командою спецпрокурора Роберта Мюллера, можуть бути оскаржені захистом і не визнані судом.

Наступне судове засідання відбудеться 31 липня у федеральному окружному суді Олександрії, штат Вірджинія.