Справа Манафорта: В США помітили подібність політичних гасел екс-регіоналів і Трампа

7386 переглядів
Неділя, 29 липня 2018, 01:46

Деякі гасла Конвенції Республіканської партії США, яка у липні 2016-го року офіційно номінувала Дональда Трампа у кандидати в президенти, повторюють гасла розроблені для "Партії розвитку України" американськими радниками, помітне місце серед яких посідав Пол Манафорт.

На це звернув увагу репортер видання Politico Кайл Чені, який ознайомився із новою порцією доказової бази щодо Пола Манафорта, пише Голос Америки.

Неактивна нині "Партія розвитку України" була створена у 2014-му році, переважно з колишніх членів "Партії Регіонів", з якою тривалий час працював Пол Манафорт.

Нові документи, включно з листуванням між американськими особами, які працювали в Україні, було надано суду захистом Пола Манафорта. Увагу Чені привернув лист одного із американських радників, Теда Дівайна, в якому той рекомендував гасло "Повернути України до роботи" (Make Ukraine work again) в якості одного із головних лейтмотивів з'їзду "Партії розвитку".

Як зауважив Чені за два роки подібне до цього гасло, а саме "Повернути Америку до роботи" стало одним із провідних у другий день роботи Конвенції Республіканської парті США у липні 2016-го року. Пол Манафорт очолював виборчий штаб Трампа на час проведення Конвенції. Не відомо, чи є подібність гасел більше ніж збігом.

Тед Дівайн, як відзначає The Washington Post, працював у команді Пола Манафорта над виборчою кампанією Віктора Януковича у 2010-му році.

Зараз він співпрацює з розслідуванням незалежного прокурора США Роберта Мюллера щодо втручання Росії у політичні процеси США і, як повідомляє The Washington Post, буде свідчити у суді проти Манафорта.

Нагадаємо,  Мюллер серед іншого з'ясовує, чи мала місце змова між урядом Росїі та штабом Дональда Трампа під час виборів 2016-го року. Раніше американська розвідка дійшла висновку, що Росія втрутилась у вибори на боці Трампа, але лишається відкритим питання, чи здійснювалося це втручання з відома Трампа.

Сам президент США Трамп сприймає розслідування Мюллера, як націлене на дискредитацію його перемоги на виборах і називає його "полюванням на відьом".

Як повідомлялось, слідча група Роберта Мюллера представила понад 300 документів, які розкривають деталі співпраці Пола Манафорта з українськими "Партією регіонів" і "Опозиційним блоком".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua