Активістку, яка голодувала за музей на Поштовій, забрала швидка

Вівторок, 3 липня 2018, 20:30

Активістку Анабеллу Моріну, яка 13 днів голодувала заради створення на Поштовій площі у Києві музею замість торгового центру, госпіталізували просто з Верховної Ради.

Про це заявив у Facebook голова правління ВГО "Коаліція учасників помаранчевої революції" Сергій Мельниченко.

"Прямо з кулуарів Верховної Ради було викликано швидку Анабеллі... Зараз прямуємо до клініки", – написав він близько 6-ї вечора.

"Стан Анабелли критичний. Лікарі наполягають на невідкладній госпіталізації", – додав керівник КУПР.

Активістка Ольга Рутковска також повідомила, що "Анабеллу госпіталізовано в інтенсивну терапію".

"Відбувається обстеження і всі необхідні процедури. Доступ до Ані обмежено, будь-які відвідини можуть відбутися лише за її дозволом", – додала вона.

До обіду Верховна Рада внесла у порядок денний проект постанови щодо збереження об’єктів історико-культурної спадщини на Поштовій площі Києва. Спікер Андрій Парубій планував розглянути його після перерви, однак розгляд відклали.

Перед цим активісти на брифінгу в парламенті закликали депутатів підтримати проект постанови №8541, згідно з якою Кабінет міністрів мав би, зокрема, внести ділянку прибережного міського кварталу середньовічного Києва на Поштовій площі до Державного реєстру нерухомих пам'яток України за категорією "пам'ятки національного значення".

А Київській міській держадміністрації тоді б рекомендували повідомити громадськості про "музеєфікацію об’єкту культурної спадщини" та обговорити подальші кроки для зменшення соціальної напруги.

"Ми просимо рекомендувати внести в постанову ще наступний пункт: рекомендацію Кабінету міністрів і Міністерству культури про створення національного музею саме на місці виявлення об’єкта (середньовічних будівель)", – казали активісти.

Голова комітету Верховної Ради з питань культури і духовності Микола Княжицький підтримав цю постанову з трибуни.

Напередодні на Поштовій площі столиці з підтримкою ідеї музею на Поштовій виступила Катя Чілі та її друзі-музиканти, зокрема фолк-гурт "Рожаниця".

Також активісти збирали підписи під відкритим листом до прем`єр-міністра, у якому просять Володимира Гройсмана втрутитися і взяти під особистий контроль надання національного статусу пам’ятці на Поштовій площі та створення національного музею на місці археологічних знахідок.

21 червня Київська міська рада ухвалила рішення про продовження археологічних розкопок на Поштовій площі без розриву інвестиційного договору із забудовником торгово-розважального центру.

І хоча київський міський голова Віталій Кличко заявляв, що це рішення передбачає створення на місці розкопок на Поштовій площі музею, а не просто публічного простору, активісти вимагають створити повноцінний музей і не добудовувати ТРЦ.

Олена Рощенко, УП
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: