У РФ наполягають, що Клих поміщений в психлікарню добровільно

Четвер, 5 липня 2018, 02:07

Уповноважений з прав людини в Челябінській області Маргарита Павлова, заявила про добровільне переведення ув'язненого в РФ українця Станіслава Клиха в психлікарню.

Про це пише російський Інтрефакс.

"Я відвідувала його 19 червня, і тоді він повідомив, що написав заяву на лікування, чекає рішення. Зараз його вже перевели в лікарню, він знаходиться під цілодобовим наглядом лікарів", - заявила Павлова.

Раніше російська правозахисниця Тетяна Щур повідомила, що Клих знаходиться в Обласній психіатричній тюремній лікарні в Магнітогорську.

За її словами, українець не давав згоди на госпіталізацію. Правозахисники підозрюють, що Клих знаходиться під впливом заспокійливих препаратів.

Як повідомлялося, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова направила лист російській колезі Тетяні Москальковій у зв’язку з порушенням прав Станіслава Клиха.

У листі Денісова просить повідомити підстави його переводу в обласну психіатричну тюремну лікарню у Магніторгорську та надати відповідні документи.

У зверненні вже вкотре висловили настійне прохання сприяти проведенню незалежного медичного обстеження українського політв’язня українськими або іноземними лікарями.

Зазначається, що Денісова неодноразово направляла листи на адресу Уповноваженого з прав людини Російської Федерації щодо сприяння проведенню незалежного медичного обстеження Станіслава Клиха. Відповіді на ці листи не отримані.

8 червня перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко повідомила з посиланням на слова матері політв’язня під час зустрічі із президентом Петром Порошенком, що засуджений у Росії українець Станіслав Клих заявив адвокату, що оголошує голодування.

26 травня 2016 року Верховний суд Чечні засудив українців Миколу Карпюка і Станіслава Клиха до 22,5 і 20 років ув'язнення відповідно.

За версією російського слідства, Клих і Карпюк були членами організації УНА-УНСО і наприкінці 1994 - початку 1995 року воювали проти російських федеральних сил у складі озброєних формувань самопроголошеної республіки Ічкерія.

Обидва заперечили всі обвинувачення, Клих заявив, що взагалі ніколи не був у Чечні. Політв'язні заявляли про тортури з боку російських силовиків.

Пізніше повідомлялося, що Клих збожеволів через тортури, які до нього застосовували при затриманні і під час попереднього слідства.

Також  повідомлялось, що за рішенням керівництва в’язниці до Клиха застосовується примусове психіатричне лікування. При цьому керівництво лікарні відмовляється повідомити, які саме препарати до нього застосовували і з якою метою.

Увага! Ми увімкнули премодерацію. Коментарі з'являються із затримкою.