Порошенко: Російська церква - церква країни-агресора

8195 переглядів
Четвер, 5 липня 2018, 07:27

Президент України Петро Порошенко наголосив, що кожна країна має право на незалежну церкву і закликав світ підтримати Україну в наданні автокефалії православній церкві.

Про це він заявив в інтерв'ю сербському телеканалу РТС, повідомляє прес-служба президента.

"Кожна країна має право на незалежну церкву. 28 липня ми відзначатимемо 1030-річчя хрещення України. Саме тоді була створена українська церква. В України є мати-церква – Константинополь. А потім Україна була "матір’ю" для російської православної церкви. Саме так, а не навпаки", - сказав президент.

"А сьогодні Росія бажає перешкодити нам мати свою незалежну церкву. Російська церква - церква країни-агресора. Українська церква - церква для українців. Це велика різниця", - додав він.

Порошенко зазначив, що створення незалежної церкви підтримує більш ніж половина українців.

"Я сподіваюсь що з Божою поміччю ми отримаємо автокефалію української церкви. Підтримка з боку інших для нас в цьому багато значить", - наголосив він.

17 квітня президент України зібрав лідерів парламентських фракцій і заявив, що звернеться до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням проголосити автономію Української помісної автокефальної церкви.

19 квітня Верховна Рада проголосувала за постанову щодо звернення президента до Вселенського патріарха Варфоломія про надання томосу про автокефалію Православної церкви в Україні.

22 квітня Порошенко заявив, що Вселенський Патріархат розпочав процедури, необхідні для надання автокефалії Українській Православній Церкві. 

У Київському патріархаті налаштовані на те, що Томос для України буде.

На 9 липня заплановано візит делегації Константинополя до Москви для обговорення українського питання.

Найближчі дати синоду призначені на 10-11 липня. Припускають, що остаточне рішення щодо Томосу буде прийнято в серпні чи у вересні.

У Московському патріархаті заявили, що надання УПЦ автокефалії "може призвести до кровопролиття".

Патріарх Київський Філарет заявляв, що після отримання Томосу про автокефалію УПЦ КП парафії, священики та єпископи, які не приєднаються до Української єдиної помісної церкви, не матимуть права називатися Українською православною церквою, а будуть лише митрополією чи екзархатом Російської православної церкви в Україні.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua