Рада суддів збереться позачергово через справу Кернеса

5059 переглядів
Понеділок, 13 серпня 2018, 14:09

Рада суддів на позачерговому засідання розгляне звернення про тиск на суддів, в тому числі, у справі проти міського голови Харкова Геннадія Кернеса.

Про це повідомляє РСУ у понеділок.

"На порядку денному питання щодо вжиття невідкладних заходів для забезпечення дотримання учасниками судових процесів конституційного принципу рівності перед судом і законом", – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що підставою для скликання засідання "стали численні звернення суддів та інших осіб, що поширюються у ЗМІ і стосуються розгляду однієї із кримінальних справ 10 серпня 2018 року Київським районним судом міста Полтави".

У прес-службі Ради суддів "Українській правді" пояснили, що відбудеться розгляд скарг про тиск на суддів, "яких наразі є велика кількість".

"Багато суддів скаржаться на тиск, в тому числі, і з боку народних депутатів. І не тільки суддя пан Антонюк, який розглядав справу Кернеса. Це різні скарги у різних справах", – сказали в прес-службі.

У РСУ стверджують, що справа Кернеса "стала каталізатором, щоб Рада суддів вже зібрала засідання і розповіла про цю ситуацію".

Засідання відбудеться у понеділок 13 серпня о 15 годині.

Раніше стало відомо, що прокуратура відкрила провадження щодо незаконності рішення про закриття "справи Геннадія Кернеса".

10 серпня Київський райсуд  Полтави закрив справу щодо харківського міського голови Геннадія Кернеса і його охоронців щодо катування людей.

Кернеса та двох його охоронців обвинувачували у викраденні та катуванні двох активістів Євромайдану.

Через неявку прокурорів суд вирішив, що вони відмовились підтримувати обвинувачення.

Однак у ГПУ заявили, що прокурори були на лікарняному, про що повідомляли суд, і не відмовлялись від обвинувачення.

Соня Лукашова, для УП

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua