Працівникам Лук'янівського СІЗО загрожує як мінімум звільнення – міністр

Понеділок, 13 серпня 2018, 15:35

Ситуація в Лук'янівському слідчому ізоляторі, де 9 серпня засуджені екс-бійці спецроти "Торнадо" влаштували бунт, штатна, проводиться службове розслідування щодо осіб, які допустили порушення режиму.

Про це сказав журналістам 13 серпня міністр юстиції Павло Петренко, повідомляє "Укрінформ".

"У рамках цього інциденту відбувається зараз досудове розслідування, було порушено кримінальне провадження по тих усіх подіях, які відбувалися в СІЗО: і по спротиву, і завданню тілесних ушкоджень співробітникам правоохоронних органів, тому я не маю права розказувати деталі цього розслідування. Але зараз в Лук'янівському СІЗО ситуація є штатною, проводиться службове розслідування проти осіб, які допустили порушення режиму в самому СІЗО", – заявив міністр.

"І ми так само зараз проводимо профілактичні заходи по всіх СІЗО в Україні - перевіряємо щодо наявності чи відсутності заборонених предметів у камерах", – запевнив Петренко.

За словами міністра юстиції, тим співробітникам СІЗО, котрі допустили порушення режиму в слідчому ізоляторі, може загрожувати "як мінімум звільнення", проте не виключає, що можуть бути і більш жорсткі санкції "згідно з чинним законодавством".

На уточнення журналістів, скільки нині підозрюваних у справі щодо бунту "торнадівців", Петренко не відповів, зазначивши, що не може розкрити інформацію досудового розслідування.

Як повідомлялось, 9 серпня правоохоронці заявили, що екс-бійці батальйону "Торнадо" у Лук'янівському СІЗО вимагали в іноземця майно та готували заворушення, а потім влаштували збройний опір. Нібито в засуджених у камері були саморобні вибухові пакети, холодна зброя та пальне.

Київська поліція відкрила провадження щодо посягання на життя працівника правоохоронного органу.

З’ясувалося, що двоє співробітників Лук’янівського СІЗО могли допомогти засудженим екс-бійцям.