Суд заборонив олігарху-втікачу Гуті продавати віллу в Німеччині – ЗМІ

Вівторок, 14 серпня 2018, 10:23

Український олігарх Микола Гута, якому загрожує тюрма за махінації з міжнародними кредитами в агрохолдингу "Мрія", намагався продати розкішну віллу в Німеччині співвласнику мережі магазинів АТБ Віктору Карачуну.

Про це йдеться в розслідуванні Deutsche Welle.

За інформацією видання, ліквідатори збанкрутілої "Мрії" за дорученням кредиторів розшукують по всьому світу майно Гути з метою покрити принаймні частину збитків, завданих ним інвесторам. У судових документах з Кіпру йдеться про замороження активів десятків офшорних фірм, бенефіціаром яких є олігарх чи члени його родини.

 
Микола Гута

"Кредитори вважають, що саме через ці фірми незаконно виводилися мільйони євро, що, зрештою, і призвело до банкрутства "Мрії", - розповідають журналісти.

Тим часом Гута знайшов покупця на свій маєток Villa Glory, розташований під Мюнхеном у баварському курортному містечку Гарміш-Партенкірхен. Це – співвласник мережі супермаркетів АТБ, бізнесмен з Дніпра Віктор Карачун. Він навіть добився від Гути знижки з 13 до 8,6 мільйонів євро.

 
Villa Glory

Але, пише DW, продаж так і не відбулася, оскільки суд на Кіпрі заборонив продавати об'єкт за клопотанням ліквідаторів кіпрської Mriya Agro Holding Public Limited - материнської структури холдингу "Мрія".

"Заборона на продаж була внесена до реєстру на тиждень раніше, ніж договір купівлі-продажу. Як свідчить витяг з реєстру майнових прав, місцевий суд у Гарміш-Партенкірхені визнав ордер кіпрського суду, і заборона дійсна на території Німеччини. Гута не може продати віллу, поки суд у Нікосії остаточно не вирішить долю його активів", - розповідають автори розслідування.

За інформацією видання, Карачун каже, що готовий чекати з купівлею стільки, скільки буде треба, а поки що взяв віллу в оренду.

 
Віктор Карачун

Раніше стало відомо, що Микола Гута володіє найдорожчою віллою у Німеччині. Коли олігарх вирішив продати віллу, він виставив її за 18 мільйонів євро.

"Українська правда" в Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування