"ДНР" не обов’язково визнавати терористичною, щоб судити її поплічників – суд

Четвер, 16 серпня 2018, 16:14

Поплічницю бойовиків на Донбасі дозволили судити за створення терористичної організації, хоч "ДНР" такою і не визнана.

Таке рішення ухвалив Верховний суд, повідомляє його прес-служба.

Зазначається, що прокуратура подала касаційну скаргу на рішення попередніх інстанцій, які вирішили судити жінку за іншою статтею – сприяння учасникам злочинних організацій та укриття їх злочинної діяльності.

Суди відмовились інкримінувати обвинуваченій створення терористичної організації, бо "ДНР" офіційно такою не визнана.

У свою чергу, Верховний суд не погодився з колегами.

"Таке визнання здійснюється судом у конкретному провадженні на підставі наявних матеріалів", – пояснюють у прес-службі.

Зазначається, що закон встановлює конкретні ознаки та цілі терористичної  організації.

Так, у постанові ВС наголошується, що для засудження особи не потрібне окреме судове рішення, рішення органу законодавчої чи виконавчої влади, яке б назвало "ДНР" терористичною.

"Поза увагою апеляційного суду залишилось і те, що обставина діяльності "ДНР" як терористичної організації підтверджується заявами Верховної Ради та її зверненнями до міжнародних організацій, національних парламентів держав світу тощо", – підкреслює прес-служба.

Отже, Верховний суд скасував попередню ухвалу апеляційного суду та наказав йому переглянути справу.

Йдеться про справу за обвинуваченням Мартинової Олесі Сергіївни – українки з міста Торець Донецької області, уродженки Приморського краю Російської Федерації. Вона має малолітню та неповнолітню доньку, не працює.

За версією слідства, вона передавала інформацію про пересування та дислокації Збройних сил у Торецьку своїй знайомій учасниці "ДНР".

Жінку затримали в серпні 2015 року. У лютому 2017 року їй дали 3 роки 6 місяців та перерахували строк за законом Савченко. Пізніше, в травні 2017 року апеляційний суд залишив вирок без змін.

Зазначене рішення Верховного суду було ухвалене в липні 2018 року.

Адвокати підозрюваних у тероризмі чи сприянні терористам неодноразово заявляли, що так звані "республіки" не визнані терористичним.

Зокрема, про це говорив колишній адвокат нардепа Надії Савченко.

Нардепу разом із переговорником Володимиром Рубаном інкримінують готування терористичного акту та державного перевороту, сприяння терористичній організації, посягання на життя державного чи громадського діяча та незаконне поводження зі зброєю.

Українська правда