25.06

Банківський форум

Мін'юст пояснює обмеження на копіювання доків в архівах "гострою проблемою"

Понеділок, 20 серпня 2018, 15:54
Мін'юст пояснює обмеження на копіювання доків в архівах гострою проблемою

Міністерство юстиції та Державна архівна служба пояснюють обмеження на копіювання інформації в архівах необхідністю мінімізувати руйнування документів.

Про це заявив на прес-конференції заступник міністра юстиції Денис Чернишов, передає "Інтерфакс-Україна".

За його словами, проблема забезпечення збереження документів Національного архівного фонду останнім часом є дуже гострою.

"Результати виконання державними архівами програм здійснення контролю над наявністю, станом і рухом документів Національного архівного фонду на 2009-2019 роки говорять, що кількість справ, стан яких є незадовільним, потребують реставрації, ремонту, підшивки, дезінфекції, з кожним роком збільшується", - заявив Чернишов.

За його словами, виявлено близько 3 млн справ, які перебувають у незадовільному стані, а на їх реставрацію необхідні значні кошти та трудові ресурси.

"Найбільшою проблемою самостійного і безконтрольного, без будь-якого обмеження копіювання документів Національного архівного фонду є те, що незалежно від його способу, прискорюється процес руйнування матеріального стану документа", - підкреслив Чернишов.

Заступник міністра також підкреслив, що доступ до архівних документів не обмежується, а регламентується лише їх копіювання.

Також, він додав, що держава докладає зусиль для оцифровки архівних документів.

У свою чергу, глава Державної архівної служби Тетяна Баранова закликала громадськість поставитися до цієї ситуації з розумінням.

"Поки ми не оцифруємо всі документи, поки у нас не буде можливості надавати в електронному вигляді усі послуги, до чого ми прагнемо, і що ми хочемо зробити, доти у нас такі вводяться обмеження в частині копіювання", - завила глава архівної служби.

Також вона розповіла, що є факти, коли користувачі, працюючи з оригіналами, виривають листи і крадуть документи.

"Ми повинні робити свою справу, ми повинні зберегти той архівний фонд, який у нас є і який ми не можемо втратити", - підкреслив Чернишов.

Як повідомлялося, Український інститут національної пам'яті (УІНП) просить Мін'юст і Держархівслужбу скасувати обмеження на копіювання інформації в архівах.

У червні 2018 року Мін'юст вніс зміни в порядок користування документами Національного архівного фонду, що належать державі, територіальним громадам, згідно з яким обмежено можливості користувачів копіювати архівні документи.

Зокрема, введені зміни забороняють копіювання власними технічними засобами документів великих форматів (більше А4) і справ з товщиною корінця більше 4 см, а також берестяних грамот, документів на пергаменті, рукописів, стародруків, документів зі згасаючим або слабоконтрастним текстом, документів, виконаних аквареллю, гуашшю, олівцем, вугіллям, залізо-галовим чорнилом, архівних фондів (нефондова колекція), колекцій в повному обсязі; вказано про неприпустимість копіювання інформації, що міститься в довідкових документах архіву; визначено, що копіювання здійснюється безконтактними мобільними копіювальними технічними засобами без штативів і з’ємних об'єктивів.

Цілий ряд істориків, педагогів, журналістів і громадських організацій оголосили громадянську кампанію і підписали публічну заяву проти змін у порядок користування документами Національного архівного фонду України.

"Українська правда" у Threads

Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: