Убивство Вороненкова: Обвинувачений знепритомнів у суді

Понеділок, 6 серпня 2018, 14:14

У Шевченківському райсуді Києва під час підготовчого засідання знепритомнів обвинувачений у співучасті у вбивстві екс-депутата держдуми РФ Дениса Вороненкова Ярослав Тарасенко.

Про  це "Українській правді" повідомив захисник іншого обвинуваченого Олександра Лося Святослав Пархоменко.

"Тарасенку стало зле, бо він другий тиждень начебто голодує. Не можу цього підтвердити, бо я не його адвокат. Але він втратив свідомість, упав. Викликали швидку допомогу. Вони констатували поганий стан самопочуття. Для детального обстеження його забрали в лікарню швидкої меддопомоги", - сказав він.

Пархоменко додав що адвокат Тарасенка не присутній у судовому засіданні, і інтереси цього обвинуваченого представляє державний захисник.  

"Оголошено перерву у засіданні до 16:30. Щоб дати можливість лікарям оглянути Тарасенка. Коли буде відомо про його стан, то буде вирішено питання щодо продовження засідання", - сказав Пархоменко.

Він також додав, що його підзахисний Лось у кімнаті підконвойних і чекає, коли відновиться засідання.

Прокурор на початку засідання клопотав про продовження міри запобіжного заходу обвинуваченим.

Як повідомив "Українській правді" захисник Тарасенка Владислав Добош, Тарасенко голодує уже 13 днів.

"Тарасенку стало зле, бо він голодує уже 13 днів. Це знак протесту, тому що закон щодо нього, виявляється, не діє. Його прав не дотримується ні сторона обвинувачення, ні суд. Справа політизована. Тому єдино можлива реакція була оголосити голодування", - пояснив Добош.

Він також додав, що не присутній у засіданні, оскільки перебуває у відпустці, і не був проінформований про те, що підготовче засідання буде 6 серпня.

Як повідомлялося, Дениса Вороненкова вбили пострілом у центрі Києва 23 березня 2017 року. Вбивцю Павла Паршова поранив охоронець колишнього російського депутата – і він помер у лікарні.

У вбивці Вороненкова був спільник – Ярослав Левенець, із 2012 року він перебуває в розшуку за економічні злочини.

Олександр Лось, як вважає слідство, був разом із Левенцем співорганізатором злочину, а саме організовував двох водіїв і кілера.

Ярослав Тарасенко був водієм "Ланоса", в якому приїхав кілер. Його затримали 16 липня 2017 року.

У вересні генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що замовник убивства перебуває на території Росії і має активні контакти зі злочинними колами та спецслужбами, а "виконавці, переважно, громадяни України".

Пізніше стало відомо, що в організації вбивства підозрюється громадянин Росії Володимир Тюрін – колишній цивільний чоловік вдови Вороненкова Марії Максакової. У березні 2018 року його оголосили в розшук в Україні.

11 червня обвинувальний акт у кримінальному провадженні надійшов до Шевченківського районного суду Києва. Підготовче судове засідання було призначено на 13 червня.

13 червня Шевченківський райсуд продовжив на два місяці термін тримання Тарасенка та Лося, проте повернув на доопрацювання прокурору обвинувальний акт у справі про вбивство екс-депутата Держдуми РФ.

Пізніше суду передали виправлений обвинувачувальний акт і призначили нове підготовче засідання.

Ірина Балачук, УП
powered by lun.ua