Клопотання матері Сенцова про його звільнення передали в комісію з питань помилування

3154 перегляди
Четвер, 9 серпня 2018, 00:34

Адвокат українського політв'язня Олега Сенцова Дмитро Дінзе передав клопотання про помилування від матері Олега Людмили Сенцової до комісії з питань помилування на території Ямало-Ненецького автономного округу РФ.

Про це повідомила сестра політв'язня Наталія Каплан у коментарі "Громадському".

Вона розповіла, що спочатку клопотання про помилування Сенцова направили до приймальні адміністрації президента РФ, проте там так і не відповіли, хоча обіцяли розглянути його.

Сестра Олега Сенцова висловила сумніви щодо ймовірності його звільнення.

"Я не можу сказати, що це прискорить процес звільнення, тому що на попереднє звернення вони взагалі ніяк не відреагували", - заявила Каплан.

13 липня мати режисера Олега Сенцова, засудженого до 20 років колонії за звинуваченням у тероризмі, попросила президента Росії Володимира Путіна помилувати її сина.

Напередодні адвокат Дмитро Дінзе повідомив, що в Олега Сенцова пульс уповільнився до близько 40 ударів на хвилину, у в’язня погано з серцем, але на лікарню він не погоджується.

Пізніше Наталія Каплан заявила, що Сенцова потрібно терміново витягувати, і через його стан за ним треба відправляти медичний літак.

При цьому у Федеральній службі виконання покарань РФ знову заявили про "задовільний" стан здоров’я Сенцова.

Український омбудсмен Людмила Денісова повідомила у Facebook, що готова негайно вилетіти до Росії, аби побачитися з  Олегом Сенцовим. 

"87-й день голодування Олега Сенцова. Ситуація зі станом його здоров’я, за інформацією Наталі Каплан, катастрофічна. 

Домовленості між президентами України і Росії про моє відвідування українських політв’язнів не виконані РФ. Спростувати або підтвердити інформацію, надану РФ про "відносно стабільний" стан Олега, неможливо", - написала Денісова.

Уповноважений ВР з прав людини наголосила, що ініціативи про розблокування процесу обміну гальмуються Росією.

Вона також закликала російського омбудсмена Тетяну Москалькову та главу Ради з розвитку громадянського суспільства і прав людини при президенті РФ Михайла Федотова обговорити будь-які умови обміну, аби врятувати Сенцова.

Олег Сенцов оголосив голодування 14 травня, вимагаючи від влади Росії відпустити всіх українських політв'язнів.

Українського режисера Олега Сенцова затримали в анексованому Криму 10 травня 2014 року. Його звинуватили в підготовці терактів і засудили до 20 років позбавлення волі.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"powered by lun.ua