У ОРДО розповіли, яким пристроєм підірвали Захарченка

Субота, 1 вересня 2018, 22:35

Причиною загибелі глави бойовиків ОРДО Олександра Захарченка став безоболонковий вибуховий пристрій, закладений всередині кафе.

Про це повідомив журналістам "радник глави ДНР" Олександр Казаков, повідомляє Інтерфакс.

"Це був безоболонковий вибуховий пристрій, основний принцип дії - вибухова хвиля і вогонь. Вибух стався в той момент, коли вони заходили всередину кафе, закладка була зроблена над дверима всередині. Першим йшов охоронець, він загинув одразу. Другим заходив до кафе Олександр Володимирович, потім ще один охоронець і міністр доходів і зборів ДНР Олександр Тимофєєв", - сказав Казаков.

За його словами, закладка могла бути зроблена напередодні, в ніч з 30 на 31 серпня і була приведена в дію дистанційно.

"Це була, як її називають терористи, закладка "на вдачу", і закладена вона туди була напередодні", - сказав він.

Казаков вважає, що операцію провели ті ж самі люди, які вбили терористів "Моторолу" і "Гіві". "Це були ті ж самі люди", - заявив радник.

У "керівництві ДНР" також повідомили, що "міністр доходів і зборів" Олександр Тимофєєв, який постраждав під час вибуху в кафе "Сєпар", де загинув Захарченко, перебуває в свідомості, його життю ніщо не загрожує.

"Життю трьох госпіталізованих, в тому числі Олександра Тимофєєва нічого не загрожує. У нього множинні осколкові поранення і опіки, але він у свідомості", - заявив Казаков.

31 серпня ватажка бойовиків ОРДО Олександра Захарченка було вбито внаслідок вибуху в центрі Донецька. Згодом у "ДНР" заявили, що в результаті вибуху загинули двоє людей, дев'ять - постраждали.

На екстреному засіданні "уряду" бойовиків ОРДО оголосили, що тимчасово виконуючим обов'язки ватажка бойовиків ОРДО стане так званий "перший віце-прем'єр" Дмитро Трапєзніков

В СБУ підтвердили інформацію про загибель Захарченка. 

У Росії також підтвердили загибель Захарченка, при цьому у його вбивстві звинуватили Україну. Президент РФ Володимир Путін висловив співчуття у зв'язку з убивством ватажка бойовиків ОРДО. 

У міністерстві закордонних справ України заявили, що швидка реакція МЗС Росії щодо вбивства ватажка бойовиків ОРДО Олександра Захарченка виказує російські спроби прикрити маріонеток, яких підтримує Кремль.

Слідчий комітет РФ відкрив кримінальну справу у зв'язку з убивством Захарченка за статтею "акт міжнародного тероризму" (ст. 361 КК РФ).

РосЗМІ повідомили про затримання у Донецьку підозрюваних у замаху на Захарченка. Зазначалося, що затримані - "українські диверсанти і пов'язані з ними особи". 

Пізніше виконуючий обов'язки так званого "глави ДНР" Дмитро Трапєзніков заявив, що затримані за підозрою у вбивстві Олександра Захарченка підтвердили причетність України до цього злочину.

powered by lun.ua