Екзархи вже призначили кілька зустрічей і готові до діалогу з усіма

Понеділок, 17 вересня 2018, 15:08
Екзархи вже призначили кілька зустрічей і готові до діалогу з усіма
Прес-служба президента

Екзархи Вселенського патріарха мають на меті об'єднати українські православні церкви і вже призначили зустрічі в Україні.

Про це заявив архієпископ Даниїл Памфілійський зі США під час зустрічі з президентом Петром Порошенком у Києві 17 вересня.   

Він сказав, що екзархи представляють особисто Вселенського патріарха Варфоломія і Священний Синод константинопольської патріархії, "щоб продовжити працю над уже вирішеним питанням – щоб процес надання автокефалії Українській православній церкві розпочався".  

"Ми є на прямій, котра іде до фінішної лінії. Нам багато працювати над цим питанням", – заявив архієпископ Даниїл.

"Ми приїхали сюди не для того, щоб розділити українське православ’я, а для того, щоб зробити ще більше кроків для бажаного об'єднання для Української православної церкви", – заперечив він публікації деяких ЗМІ.

"Ми готові для чіткої співпраці з Українською православною церквою Київського патріархату. Звісно, готові для діалогу і доброї співпраці з Українською православною церквою в лоні Російської православної церкви, а також з Українською автокефальною православною церквою", – додав архієпископ Даниїл.

"Ми не маємо жодних пересторог до того, щоб зустрічатися з представниками різних релігійних організацій, почути їхню думку і конструктивно з ними співпрацювати, й одночасно з урядовими органами влади", – запевнив він

Єпископ Іларіон Едмонтонський із Канади зачитав офіційне звернення патріарха Варфоломія до Порошенка від 7 вересня, в якому вселенський патріарх повідомляв про призначення двох екзархів для України.

Архієпископ Даниїл додав: "Далі перед нами багато роботи – тож ми розпочнемо нашу місію якомога швидше. Ми вже призначили кілька зустрічей із різними представниками релігійних організацій в Україні. Приступаємо до співпраці".

Порошенко пообіцяв: "Я сьогодні підготую відповідь Його Всесвятості".

Він подякував вселенському патріарху за мужність і мудрість у зв’язку з призначенням екзархів і  відзначив, що може звертатися до них українською мовою.  

"Господь почув наші молитви… Ми спільно за останні 3 роки пройшли шлях – і зараз уже вийшли на фінішну пряму (створення єдиної помісної церкви – ред.)", – сказав президент.

"Зараз ми віримо, що вона точно стане можливою. Я чітко розумію, що це – не легкий шлях, що є величезні випробування, які треба пройти Україні й  Синоду – і вражений єдністю, яку всі архієреї Вселенського патріархату продемонстрували під час обговорення цього питання і прийняття такого рішення", – зазначив він.

Порошенко додав: "Церква має бути відділена від держави, особливо від іноземної держави. На сьогодні вплив іноземної держави ще більше переконує нас у правильності наших дій".

Президент також пообіцяв робити все, щоб сприяти екзархам у міжцерковному діалозі.

7 вересня стало відомо, що до надання автокефалії православній церкві в Україні Вселенський Патріархат призначив своїми екзархами в Києві архиєпископа Даниїла Памфілійського зі США й єпископа Іларіона Едмонтонського з Канади.

Київський патріархат після томосу планує висувати кандидатуру патріарха Філарета на посаду предстоятеля автокефальної Православної церкви в Україні.

Російська православна церква намагається завадити наданню Українській православній церкві дозволу на автокефалію.

Читайте також: 

"Що таке Томос, і чи потрібна для нього згода Російської церкви"

"Після Томосу"

"Патріарх Філарет: Якщо Томосу нам не дадуть, то це означає, що Москва перемогла Вселенського патріарха"

Олена Рощенко, УП
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування