Російська правозахисниця Свєтова вийшла під АП РФ на підтримку Сенцова

Субота, 22 вересня 2018, 08:40

Російська правозахисниця Зоя Свєтова у п'ятницю провела одиночний пікет під Адміністрацією президента РФ на підтримку українського режисера, політв'язня Кремля Олега Сенцова.

Про це вона написала на своїй сторінці в Facebook.

"Вперше в житті стояла в пікеті біля Адміністрації президента. Маса вражень, скажу я вам", - зазначила вона.

За словами правозахисниці, кілька людей підходили до неї і питали, хто такий Олег Сенцов.

"Одна жінка спеціально підійшла, вклонилася, подякувала. Інша жінка з короткою стрижкою, схожа на суддю глянула на мене і своїм супутникам кинула: "Правильно, що посадили". Якийсь дрібний чиновник, пробираючись мимо мене до дверей Адміністрації президента, кинув на мене зневажливий погляд і явно вилаявся. Але пошепки", - описує вона.

Олега Сенцова затримали в анексованому Росією Криму в травні 2014 року.

У серпні 2015 року Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив його до 20 років колонії суворого режиму за звинуваченням у підготовці теракту, хоча Сенцов не визнав себе винним, як не визнав і громадянином РФ.

Сенцова утримують у російській колонії "Білий ведмідь".

14 травня 2018 року Олег Сенцов оголосив голодування з вимогою відпустити всіх українських політв'язнів. Він відмовляється припиняти голодування і лягати в лікарню попри погане самопочуття.

10 вересня стало відомо, що Сенцов написав заповіт на свою творчість на випадок смерті.

У помилуванні Сенцова російська влада відмовляє під приводом того, що засуджений сам повинен попросити про помилування. Цього Сенцов робити не збирається.

Сенцов голодує уже 132-й день.

Українська правда
powered by lun.ua