ВМС показали, як російський катер "Мангуст" провокував наші кораблі

Середа, 26 вересня 2018, 08:59

Російський прикордонний катер типу "Мангуст" на великій швидкості йшов на зближення з українськими кораблями, які рухалися на нову базу флоту в Азовському морі.

Аудіо- й відеозапис на доказ цього оприлюднили Військово-морські сили Збройних сил України у Facebook.

"Прикордонний катер РФ на великій швидкості намагався зблизитись з нашими кораблями, але рішучими активними діями екіпажів малих броньованих артилерійських катерів "Лубни" та "Кременчук" був відведений та недопущений до місця стоянки пошуково-рятувального судна "Донбас" та морського буксиру "Корець", – йдеться в повідомленні.

Раніше українські ВМС заявляли про провокації, але тепер надали записи.

20 вересня українське пошуково-рятувальне судно A500 "Донбас" та морський буксир A830 "Корець" вийшли з Одеси, аби стати основою нової військово-морської бази українського флоту на Азовському морі.

22 вересня російські прикордонники анексованого Криму заявили, що два кораблі Військово-морських сил України увійшли в "виняткову економічну зону Росії", тож їх "супроводжують кораблі берегової охорони Прикордонної служби ФСБ РФ".

По обіді в неділю, 23 вересня, "Донбас" і "Корець" пройшли міст, що сполучає Таманський півострів та окупований Росією Крим (так званий "Кримський міст").

25 вересня завершився перехід групи суден Військово-морських сил ЗСУ в порт Маріуполь.powered by lun.ua