Київ просить Раду приєднати до нього Коцюбинське

Четвер, 27 вересня 2018, 13:32

Київрада звернулась до Верховної Ради з проханням розглянути питання про приєднання селища Коцюбинське Київської області до столиці.

За відповідне рішення на засіданні 27 вересня проголосували 90 депутатів.

Як повідомлялося, 20 травня 2015 року депутати Коцюбинської селищної ради прийняли рішення про приєднання до міста Ірпеня.

За словами місцевих жителів, відбулося це без обговорення – думку громади щодо об’єднання ніхто не спитав. Більше того, про сесію, на якій голосували це рішення, знали навіть не всі депутати.

Так, за словами активістки і на той час депутата Коцюбинської селищної ради Ірини Федорів, яка тривалий час боролася з забудовниками і знищенням Біличанського лісу, вона про сесію дізналася постфактум.

На наступному засіданні на сесію селищної ради прийшли представники територіальної громади, але їх не пропускали до зали засідань. Частина людей, яка таки потрапила на засідання, кричала депутатам, що не хоче приєднуватись до Ірпеня.

У травні 2016 року Київський апеляційний адмінсуд визнав протиправним і скасував рішення Коцюбинської селищної ради про приєднання селища до Ірпеня без належного проведення громадських обговорень.   

Мер Києва Віталій Кличко підтримує створення єдиної агломерації для об'єднання найближчих до Києва населених пунктів.

3 березня у селищі Коцюбинське відбулися громадські слухання, на яких більшість присутніх проголосували за приєднання селища до Києва.

У липні секретар Київради Володимир Прокопів у колонці для "Української правди" повідомив, що столична влада запропонувала довколишнім містам, селищам та селам увійти до складу агломерації.

Звернення були до 10 міст (Бориспіль, Боярка, Бровари, Буча, Васильків, Вишгород, Вишневе, Ірпінь, Обухів, Українка), до 8 селищ (Ворзель, Глеваха, Гостомель, Калинівка (Броварський район), Калинівка (Васильківський район), Коцюбинське, Козин, Чабани) та понад 50 сіл.

За словами Прокопіва, Бровари, Васильків, Ворзель, Бориспіль, Обухів, Нові Петрівці та Ходосівка заявили, що готові долучитися до консультацій щодо створення "Київської агломерації".  

П’ять населених пунктів офіційно відмовилися увійти до складу асоціації. Це с. Підгірці, Погреби, Вишеньки, Калинівка (Броварський район) та місто Вишневе. 

Ірина Балачук, УП


powered by lun.ua