Суд визнав незаконним розгляд у Раді нападу охорони Медведчука на журналістів

Четвер, 27 вересня 2018, 15:52

Окружний адмінсуд Києва визнав протиправним втручання голови комітету ВР зі свободи слова та інформаційної політики Вікторії Сюмар у кримінальну справу про напад охоронців Віктора Медведчука на журналістів програми "Схеми".

Про це повідомляє прес-служба суду.

Таким чином суд частково задовольнив позов народного депутата з фракції "Опозиційний блок" Василя Німченка.

Йдеться про те, що 15 листопада 2017 року Сюмар поставила на розгляд свого комітету питання про перешкоджання діяльності журналістів "Схем" в аеропорту "Київ" під час зйомки сюжету про перельоти Віктора Медведчука.

У своїй скарзі Німченко стверджує, що Сюмар не мала права цього робити, адже – це втручання у розслідування прокуратури та поліції.

Також "опоблоківець" просив зобов’язати Сюмар утриматись у подальшому від вчинення таких дій, але цю вимогу суд не задовольнив.

"Визнати протиправними дії голови комітету Вікторії Сюмар щодо втручання у діяльність органів прокуратури, досудового слідства Національної поліції, які здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо перешкоджання законній професійній діяльності журналістів. У решті позовних вимог – відмовити", - йдеться в ухвалі суду.

Раніше журналісти програми "Схеми" опублікували відео інциденту, який стався 7 листопада 2017 року біля VIP-терміналу аеропорту "Київ".

Знімальна група у складі журналістів Михайла Ткача та Ярослава Бондаренка і оператора Кирила Лазаревича чекала на приліт із Росії Віктора Медведчука. Проте їм завадили: журналістів штовхали, били, відбирали камеру. Вони кажуть, що напад вчинили охоронці Медведчука.

Правоохоронці розпочали за цим фактом кримінальне провадження.

30 липня 2018 року Сюмар розповіла в інтерв'ю "Українській правді", що коли її комітет розглядав цей випадок, "людина Медведчука" Німченко подав на неї до суду. Після цього вона помітила, що за нею стежать.

Українська правда
Реклама:
Шановні читачі, просимо дотримуватись Правил коментування
Реклама: